26 januari 2021
Coronadossier: update 24 februari
Het coronavirus (COVID-19) heeft Nederland behoorlijk in zijn greep. De overheid heeft steunmaatregelen ingesteld om het bedrijfsleven financieel te ondersteunen. Desondanks blijft het een lastige tijd. Wij doen er alles aan om jou zo goed mogelijk bij te staan. De belangrijkste maatregelen hebben we voor je op een rij gezet. Heb je vragen of advies, trek dan aan de bel. Wij staan voor je klaar.
Economische maatregelen
Hieronder vind je de maatregelen die door de overheid worden getroffen.
- Tijdelijke Noodregeling Overbrugging voor Werkbehoud (NOW)
- Tijdelijke Overbruggingsregeling Zelfstandige Ondernemers (Tozo)
- Versoepeling uitstel van betaling belastingen en verlaging boete
- Verruiming regeling Garantie Ondernemersfinanciering
- Rentekorting kleine ondernemers op microkredieten
- Tijdelijk borgstelling voor land- en tuinbouwbedrijven
- Overleggen over toeristenbelasting en cultuursector
- Compensatieregeling getroffen sectoren
- Verruiming exportkredietverzekering
- Uitstel energiebelasting/ODE
- WW-premiedifferentiatie
- BMKB-regeling versneld geopend
- Coulance betalen pensioenpremie en waterschappen
- Tijdelijke overbruggingsregeling voor flexibele arbeidskrachten (TOFA)
- Verruiming vrijstelling BPM en MRB
- Steunmaatregelen n.a.v. harde lockdown
Bron: Rijksoverheid (voor deel van maatregelen)
1. Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging voor Werkbehoud (NOW)
De regeling houdt in dat een ondernemer die omzetverlies verwacht (minimaal 20%) bij het UWV voor een periode van drie maanden een tegemoetkoming in de loonkosten kan aanvragen. Het UWV zal een voorschot verstrekken van 80% van de gevraagde tegemoetkoming. Hierdoor kunnen bedrijven hun personeel blijven doorbetalen.
NOW 3.0
De NOW 3.0 loopt van 1 oktober 2020 t/m juni 2021 en betreft drie keer een periode van 3 maanden. Bedrijven met een aanzienlijk verlies aan omzet blijven dezelfde steun voor loonkosten ontvangen als nu het geval is. Dit betekent dat het minimale percentage aan omzetverlies gehandhaafd blijft op 20% en dat van de loonkosten maximaal 85% wordt vergoed. De voorgenomen aanscherping van deze voorwaarden is daarmee van de baan.
De vergoeding gaat van 80 naar 85 procent van de loonsom. De loonsomvrijstelling blijft tien procent. Vanaf 15 februari kan de NOW worden aangevraagd voor de maanden januari, februari en maart.
NOW 2.0
De definitieve vaststelling en uitbetaling van de loonsubsidie NOW 2.0 zijn vertraagd. De reden hiervoor is dat het UWV diverse regelingen rond de coronacrisis moet uitvoeren en hierdoor overbelast is geraakt. De opening van het vaststellingsloket voor de NOW 2.0 is daarom verschoven van 15 november tot naar 15 april 2021.
NOW 1.0
Vanaf 7 oktober kunnen werkgevers de eindafrekening voor de NOW 1.0 aanvragen. Heb je wel of geen accountantsverklaring nodig?
Overzicht NOW
NOW-periode | UWV aanvraagperiode | Periode definitieve aanvraag UWV | |
NOW 1.0 | 1-03-2020 t/m 30-05-2020 | 1 | 7-10-2020 t/m 31 okt 2021 |
NOW 2.0 | 1-06-2020 t/m 30-09-2020 | 2 | 15-03-2021 t/m 5-01-2022 |
NOW 3.1 | 1-10-2020 t/m 31-12-2020 | 3 | 4-10-2021 t/m 26-06-2022 |
NOW 3.2 | 1-01-2021 t/m 31-03-2021 | 4 | 31-01-2022 t/m 23-10-2022 |
NOW 3.3 | 1-04-2021 t/m 30-06-2021 | 5 | 31-01-2022 t/m 23-10-2022 |
Bedrijven die minder dan € 20.000 aan voorschot hebben ontvangen of minder dan € 25.000 aan subsidie, hebben sowieso geen verklaring nodig. Controle bij deze bedrijven geschiedt op basis van steekproeven.
Bij een subsidiebedrag tussen € 25.000 en € 125.000 volstaat een derdenverklaring. Dit kan een verklaring van een accountant zijn, maar bijvoorbeeld ook van een belastingconsulent of boekhouder. Vanaf € 125.000 subsidie heeft een ondernemer een accountantsverklaring nodig.
Tot wanneer kun je de definitieve berekening aanvragen?
- Als je geen verklaring hoeft mee te sturen, heb je tot en met 23 maart 2021 de tijd om een aanvraag doen.
- Als je een derdenverklaring moet meesturen, heb je tot en met 23 maart 2021 de tijd om een aanvraag doen.
- Als je een accountantsverklaring moet meesturen, heb je tot en met 29 juni 2021 de tijd om een aanvraag doen.
Meer informatie over de eindafrekening van de NOW 1.0.
Gerelateerde nieuwsartikelen:
- Al uw vragen over de NOW
- NOW-aanvraag: lagere loonsom
- Nieuwe NOW-regeling: ontslag per juni mogelijk
- Terugbetaling NOW dreigt door 13e maand in januari
- Ondergrens accountantsverklaring NOW-regeling bekend
- NOW-regeling 2.0
- NOW 2.0: correctie subsidie bij ontslag
- NOW 2.0: extra aanpassingen
- NOW 2.0 aanvragen?
- Welke verklaring heb je nodig voor de NOW?
- Omscholen na NOW: NL leert door
- Bezwaar maken tegen afgewezen NOW- of Tozo-aanvraag
- Eisen eindafrekening NOW 1.0 aanvragen
- Corona: de voorwaarden van NOW 3.0
- Vanaf 7 oktober aanvraag definitieve vaststelling NOW 1.0
- Vertraging uitbetaling NOW 2.0
- Aanvraagloket NOW geopend tot 27 december 2020
2. Tijdelijke Overbruggingsregeling Zelfstandige Ondernemers (Tozo)
De Tijdelijke Overbruggingsregeling Zelfstandige Ondernemers ook wel bekend als Tozo is in het leven geroepen om de bestaanszekerheid van zelfstandige ondernemers, waaronder zzp'ers, ten tijde van het coronavirus te waarborgen. Je kunt een aanvraag indienen bij de gemeente waarin je woonachtig bent.
De Tozo wordt verlengd tot 1 juli 2021. Bij de Tozo 3.0 geldt dat een ondernemer over niet meer dan € 46.520 aan directe geldmiddelen mag beschikken, zoals banksaldi. Daarbij blijven bedrijfskapitaal, de eigen woning en afgeschermd pensioen buiten de berekening. De toets op het inkomen van de partner blijft van kracht.
Voor de Tozo geldt dat ondernemers deze uitkering vanaf 1 februari 2021 kunnen aanvragen met terugwerkende kracht vanaf de voorafgaande maand: op 1 februari 2021 kan een ondernemer dus Tozo aanvragen vanaf 1 januari 2021. Op 1 maart 2021 kan de Tozo vanaf 1 februari worden aangevraagd.
Per 1 april gaat de verlengde Tozo in. In deze zogenoemde vierde verlenging zou sprake zijn van een vermogenstoets. Het kabinet ziet echter af van de invoering daarvan. Wel zal ook bij Tozo 4 een aanvraag met terugwerkende kracht gelden. Op 1 mei 2021 kan een ondernemer dus Tozo aanvragen vanaf 1 april. Het is niet mogelijk om vanuit Tozo 4 nog aanvragen te doen voor Tozo 3 (in de maanden januari tot en met maart 2021).
Gerelateerde nieuwsartikelen:
- Steunpakket 3.0
- Nieuwe regels Tozo-regeling
- Doe de Tozo-check
- Corona: ondernemers in grensgebied
- Tozo-regeling in grensstreek en AOW'ers
- Bezwaar maken tegen afgewezen NOW- of Tozo-aanvraag
- Corona: (nog) geen vermogenstoets zpp'er
De meest gestelde vragen over de Tozo vind je hier.
3. Versoepeling uitstel van betaling belastingen en verlaging boetes
Getroffen ondernemers kunnen uitstel van belasting aanvragen. De Belastingdienst stopt de invorderingen dan direct. Dit geldt voor de inkomsten-, vennootschaps-, loon- en omzetbelastingen (btw).
De periode dat ondernemers uitstel van belasting of een verlenging van het uitstel kunnen aanvragen is verlengd tot 1 juli 2021. Ondernemers die nog niet eerder uitstel of verlenging hebben aangevraagd, kunnen dit nu alsnog doen. Voor ondernemers die eerder dit jaar al verlenging hadden gekregen, geldt het uitstel nu automatisch tot 1 juli 2021. De datum waarop ondernemers weer gaan terugbetalen schuift ook op, van 1 juli 2021 naar 1 oktober 2021. Zij krijgen 36 maanden de tijd om de belastingschuld terug te betalen.
Gerelateerde artikelen:
- Steunpakket 3.0.
- Nog geen belastinguitstel? Nu ook voor 'nieuwe' gevallen
- Extra coronamaatregelen: uitstel van belasting
- Geen derdenverklaring bij uitstel belastingbetaling door corona
- Coronamaatregel: uitstel van betaling (uitleg)
- Verdere versoepeling uitstel van betaling
- Corona: btw-regels versoepeld zorgsector
- Corona en btw-gevolgen
- Corona: btw non-profitorganisaties
- Btw-gevolgen bij vouchers en kortingsbonnen
- Uitstel aanvragen naheffingsaanslag btw
- Coronareserve: ontvang dit jaar belasting terug over verlies
4. Verruiming regeling Garantie Ondernemersfinanciering
Ondernemingen die problemen ondervinden bij het verkrijgen van bankleningen en bankgaranties kunnen gebruik maken van de Garantie Ondernemersfinanciering-regeling (GO). Het kabinet stelt voor het garantieplafond van de GO te verhogen van 400 miljoen naar 1,5 miljard euro. Met de GO helpt EZK zowel het MKB als grote ondernemingen door middel van een 50% garantie op bankleningen en bankgaranties, (minimaal 1,5 miljoen – maximaal 50 miljoen euro per onderneming). Het maximum per onderneming wordt tijdelijk verruimd naar 150 miljoen euro. Het Kabinet committeert zich om alle garantieruimte te verstrekken die nodig is. Ga naar rvo.nl Garantie Ondernemingsfinanciering-regeling
Gerelateerde artikelen:
5. Rentekorting kleine ondernemers op microkredieten Qredits
Microkredietenverstrekker Qredits financiert en coacht een grote groep kleine en startende ondernemers, die via de bank vaak moeilijk aan financiering komen. Te denken valt aan ondernemers in de horeca, detailhandel, persoonlijke verzorging, de bouw en zakelijke dienstverlening. Qredits stelt een tijdelijke crisismaatregel open: voor kleine ondernemers die geraakt worden door de coronaproblematiek wordt uitstel van aflossing aangeboden voor de duur van zes maanden en de rente gedurende deze periode automatisch verlaagd naar 2%. Het kabinet ondersteunt Qredits voor deze maatregel met maximaal 6 miljoen euro.
Gerelateerde nieuwsartikelen:
6. Tijdelijk borgstelling voor land- en tuinbouwbedrijven
Voor de land- en tuinbouwbedrijven komt er een tijdelijke borgstelling voor werkkapitaal onder de regeling Borgstelling MKB-Landbouwkredieten (BL). Daarmee staat het kabinet borg voor de kredieten van agrarisch ondernemers. Alles over BL vind je hier.
Gerelateerde nieuwsartikelen:
- Termijn aanvragen Tegemoetkoming land- en tuinbouw verlengd
- Corona: financiële steun voor agrarische en culturele sector
- Met voorrang steun agrarische sector aanvragen
- Aanvragen coronasteun aardappelen
7. Toeristenbelasting, cultuursector en gemeentes
Veel steunmaatregelen zijn verlengd door de overheid. Gemeentes en de culturele sector kunnen ook rekenen op extra financiële steun, zo'n € 1,25 miljard. Meer details lees je in dit artikel.
Het kabinet gaat in overleg met de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) over de mogelijkheid om (voorlopige) lokale aanslagen aan ondernemers stop te zetten en al opgelegde aanslagen aan bedrijven in te trekken. Het gaat hierbij in het bijzonder om de toeristenbelasting. Ook is het Rijk met de cultuursector in overleg om te kunnen aansluiten bij generieke maatregelen en eventuele verbijzondering indien dat nodig is.
Gerelateerde nieuwsartikelen:
8. Tegemoetkoming Vaste Lasten mkb (TVL)
Mkb-bedrijven met maximaal 250 werknemers worden geholpen met de Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL) bij het betalen van een deel van hun vaste lasten. Je komt in aanmerking voor deze tegemoetkoming als je door de coronacrisis meer dan 30% van je omzet hebt verloren. De omvang van de tegemoetkoming is afhankelijk van jouw omzetverlies. Jouw verlies aan omzet moet minstens 30% zijn. De tegemoetkoming loopt op van minimaal 50% tot 70% van de vaste lasten.
Het kabinet breidt de TVL uit zodat meer ondernemingen gebruik kunnen maken van deze steun. De nieuwe subsidiepercentages komen voor het eerste en tweede kwartaal van 2021 uit op 85% subsidie van de vaste lasten vanaf 30% omzetverlies. De eis van maximaal 250 medewerkers wordt losgelaten. Dat betekent dat ook grotere bedrijven aanspraak kunnen maken op de TVL. Daaraan gekoppeld gaat, vanaf het eerste kwartaal van dit jaar, het maximale subsidiebedrag omhoog van 90.000 euro naar 330.000 euro voor het MKB en 400.000 euro voor het niet-MKB.
Om ook kleine ondernemers zoals kappers en pedicures aanvullend te ondersteunen, gaat het minimale subsidiebedrag omhoog van 750 naar 1.500 euro. Daarnaast onderzoekt het kabinet de mogelijkheid om meer kleinere ondernemers toegang te geven tot de TVL. Met de uitbreiding van de TVL is een totaalbedrag van ca. 3,8 miljard euro gemoeid voor het eerste en tweede kwartaal van 2021.
Gerelateerde nieuwsartikelen:
- steunpakket 3.0
- Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL) verder uitgebreid (uitleg)
- TVL
- Melding niet sluitende SBI-code
- TOGS-regeling uitgebreid
- TOGS-regeling vrij van belasting
- Versoepeling TOGS- en BMKB-regeling
- Tot vrijdag 26 juni TOGS-regeling aanvragen!
9. Verruiming exportkredietverzekering
Om exporteurs in de tijd van de coronacrisis tegemoet te komen heeft de overheid een verruiming van de exportkredietverzekering in het leven geroepen.
De exportkredietverzekering biedt een garantie vanuit de overheid voor een afgesloten exportkrediet. De verzekering betreft de export van kapitaalgoederen en diensten. Lijd je inderdaad schade omdat een afnemer jouw rekening niet voldoet, dan kun jij of jouw verzekeraar de schade op de overheid verhalen. Bekijk hier het hele artikel over verruiming van de exportkredietverzekering.
10. Uitstel energiebelasting/ODE
Het kabinet wil de heffing van de energiebelasting en/of de heffing van Opslag Duurzame Energie (ODE) voor bedrijven in de tweede, derde en vierde belastingschijf tijdelijk uitstellen. Het kabinet onderzoekt hoe dit het beste kan worden vormgegeven.
11. WW-premiedifferentiatie
Sinds 1 januari betalen werkgevers, als gevolg van de Wet arbeidsmarkt in balans (Wab), een lage WW-premie voor vaste contracten en een hoge WW-premie voor flexibele contracten. In die regeling is ook opgenomen dat werkgevers met terugwerkende kracht de hoge WW-premie moeten afdragen voor vaste werknemers die in een kalenderjaar meer dan 30% hebben overgewerkt. Deze bepaling kan nu tot onbedoelde effecten leiden in sectoren waar door het coronavirus veel extra overwerk nodig is (bijvoorbeeld de zorg). De Stichting van de Arbeid heeft verzocht deze regeling aan te passen. Het kabinet is daartoe bereid en zal een aanpassing voorbereiden om deze onbedoelde effecten weg te nemen. De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW CE-AEP / 20077147 ) werkt deze aanpassing, die voor kalenderjaar 2020 zal gelden, zo spoedig mogelijk uit.
Gerelateerde artikelen
12. BMKB-regeling versneld geopend
De BMKB kan benut worden door bedrijven voor overbruggingskrediet of verhoging van hun rekening-courantkrediet, oftewel het bedrag dat zij 'rood mogen staan'. De verruiming is essentieel voor de liquiditeit van kleinere ondernemers die inkomsten of productie mislopen door het coronavirus. Denk aan horecaondernemers en hun toeleveranciers, een reisbureau, maar ook bedrijven die niet meer aan grondstoffen vanuit het buitenland kunnen komen."
Het garantiebudget in 2021 voor de BMKB is € 1.350 miljoen voor banken en € 150 miljoen voor niet-bancaire financiers.
De BMKB is verruimd tot en met 30 juni 2022. Bedrijven met een kredietbehoefte tot € 266.667 kunnen driekwart financieren met BMKB-krediet, anders ligt de grens op maximaal de helft van de kredietverstrekking. Verder is het maximum van het BMKB-krediet tijdelijk verhoogd van € 1 miljoen naar € 1,5 miljoen. Op het BMKB-krediet is een overheidsborgstelling van 90% van toepassing.
Bron: Rijksoverheid
Gerelateerde artikelen:
- Lees er meer over in ons artikel over de BMKB-regeling.
- Corona: kredietfaciliteiten verruimd
- Versoepeling TOGS- en BMKB-regeling
13. Coulance betalen pensioenpremie en waterschappen
Om de financiële gevolgen voor ondernemers zoveel mogelijk te verlichten zetten nu ook pensioenuitvoerders en waterschappen zich in. Pensioenuitvoerders komen ondernemers zoveel mogelijk tegemoet bij moeilijkheden met het betalen van pensioenpremies. Omdat per sector en werkgever de problemen verschillend zijn, zal hier maatwerk geleverd moeten worden. Ook de waterschappen hebben besloten uitstel van betaling te verlenen aan ondernemers met financiële problemen vanwege de coronacrisis. Ook zetten verschillende waterschappen de invordering van belastingen stil en worden facturen sneller betaald.
Lees hier meer over in dit nieuwsartikel over pensioenpremie en waterschappen.
Aanvulling coulance betalen pensioenpremies
Als aanvulling op het soepel omgaan met algemene bepalingen zoals die zijn vermeld in de uitvoeringsovereenkomst van pensioenuitvoerders en de pensioenwet biedt de NOW ook een aanvulling van 30%. De loonsom die wordt gecompenseerd, wordt vermenigvuldigd met een factor 1,3. Hiermee beoogt het Rijk de volledige pensioenpremies te compenseren. Hier vind je alle informatie en voorwaarden van de NOW-regeling.
14. Tijdelijke overbruggingsregeling voor flexibele arbeidskrachten (TOFA)
De coronacrisis heeft niet alleen gevolgen voor ondernemers en hun ondernemingen, maar ook voor flexibele arbeidskrachten. Om de flexibele arbeidskrachten te kunnen ondersteunen is de tijdelijke overbruggingsregeling voor flexibele arbeidskrachten (TOFA) in het leven geroepen.
Let op! Je kunt de tegemoetkoming TOFA niet meer aanvragen. De aanvraagperiode is vanaf 27 juli 2020 gesloten.
Gerelateerde nieuwsartikelen:
- Tijdelijke overbruggingsregeling voor flexibele arbeidskrachten (TOFA)
- TOFA-regeling geopend t/m 12 juli
- Aanvraag TOFA-regeling tot 12 juli
- Aanvraagperiode TOFA verlengd t/m 26 juli
15. Verruiming vrijstelling BPM en MRB
Een inwoner van Nederland moet BPM betalen als in een auto met buitenlands kenteken gereden wordt. Er kan echter voor kort gebruik een vrijstelling worden aangevraagd. Dit kan maximaal één keer per 12 maanden. Vanwege de coronacrisis is deze vrijstelling tot 1 oktober twee keer mogelijk. Dit meldt de Belastingdienst. Bekijk hier de voorwaarden.
16. Steunmaatregelen n.a.v. harde lockdown
Met de aankondiging van de harde lockdown moeten 'niet-essentiële winkels' zeker t/m 9 februari 2021 de deuren sluiten. Om de winkeliers tegemoet te komen werkt het kabinet aan een regeling om onverkochte voorraden te compenseren.
Gerelateerde artikelen:
Overige vragen omtrent werknemers en corona
We kunnen ons voorstellen dat u veel vragen heeft. Op de volgende vragen geven wij antwoord in een uitgebreid nieuwsartikel.
- Wat mag ik belastingvrij vergoeden bij thuiswerken?
- Mag ik het vakantiegeld van mijn werknemers uitstellen door de uitbraak van het coronavirus?
- Mag ik mijn werknemers verplichten om vakantiedagen op te nemen?
- Heeft mijn werknemer recht op kortdurend zorgverlof?
- Mag ik mijn werknemers ontslaan vanwege het coronavirus?
- Kan ik een compensatie ontvangen voor de kinderopvang?
- Wanneer moet ik wel of niet het loon doorbetalen van mijn werknemers?
- Thuiswerken, wat mag u belastingvrij vergoeden?
- Mag een werknemer tijdelijk ander werk doen?
- Mag u als werkgever een verlofaanvraag intrekken?
- Reiskostenvergoeding en thuiswerken
- Uitbetaling vergoeding kinderopvang uiterlijk juli
- 30%-herzieningssituatie WW-premie
- Mag ik de temperatuur opnemen van mijn werknemers?
- Corona en re-integratieverplichtingen
- Geen btw op mondkapjes
- Partnertoeslag AOW bij vitaal beroep
- Ben je als werkgever verplicht mondkapjes te vergoeden aan je werknemers die met het ov reizen?
- Loon doorbetalen bij verplichte quarantaine na vakantie?
- Overige corona-actualiteiten voor werkgevers
- Corona: verstoorde arbeidsrelatie door salarisverlaging
- Ook in 2021 bonus voor zorgmedewerkers
- Mag je als werkgever een mondkapje verplicht stellen?
- Wat mag wel en niet op de werkvloer?
Belangrijk: bescherming werknemers
Conform de arbeidsomstandighedenwet, moeten alle werknemers veilig en gezond kunnen werken. Werkgevers kunnen hiertoe de werknemers informeren over mogelijke maatregelen ter verspreiding van het coronavirus. Om er zeker van te zijn dat de informatie juist en volledig is, kun je doorverwijzen naar de website van RIVM en de website van de GGD van jouw eigen regio.
Calamiteitenverlof: inzetbaar tijdens de coronacrisis?
Indien een werknemer plotseling geconfronteerd wordt met scholen, kinderdagverblijven of andere opvanglocaties die dicht gaan/zijn geweest, waardoor de werknemer genoodzaakt is om opvang voor kind(eren) te regelen, zou een werknemer een beroep kunnen doen op calamiteitenverlof. Calamiteitenverlof is er voor situaties in het privéleven die de werknemer onmiddellijk moet oplossen: voor een bevalling van de partner, voor dokters- en ziekenhuisbezoek dat niet buiten werktijd te plannen is en voor andere situaties waarin de werknemer korte tijd niet kan werken. De werknemer heeft recht op loon. De duur van het calamiteitenverlof is afhankelijk van de tijd die nodig is om de eerste (opvang)problemen op te kunnen lossen.
Het calamiteitenverlof is dus van korte duur (enkele uren tot enkele dagen). Als er meer tijd benodigd is, dan zal gedacht kunnen worden aan het anders inrichten van de werktijden, het opnemen van vakantiedagen of onbetaald verlof.
Bereikbaarheid Omnyacc
Op onze vestigingen hebben we beperkte bezetting en werken onze medewerkers deels vanuit huis. Wel zijn we tijdens onze reguliere openingstijden gewoon telefonisch en per e-mail bereikbaar voor al uw vragen. Wil je iets afgeven? Neem dan telefonisch of per e-mail contact op met jouw vestiging om dit af te stemmen. Kleine poststukken kun je te allen tijde deponeren in de brievenbus van jouw vestiging.
Contact
Heb je hulp nodig? Logisch! Schroom niet om ons te bellen of mailen.
Disclaimer
Omnyacc doet haar best om de informatie volledig te laten zijn. Echter, de ontwikkelingen en aanpassingen volgen elkaar in snel tempo op. De corona maatregelen zijn bijzondere maatregelen in een bijzondere tijd en de Rijksoverheid speelt in op wijzigingen in de omstandigheden en verbeteringen en aanvullingen van de regelingen. Onze nieuwsberichten kunnen om die reden niet meer up to date zijn op het moment dat deze door jou worden gelezen.