Omnyacc

2 juni 2020

Maximaal ruw eiwit melkvee niet praktisch

Ben je melkveehouder? Dan mag u volgens de huidige voorstellen, in de periode van 1 september t/m 31 december 2020 alleen aangekocht voer op uw bedrijf hebben met een maximaal ruw eiwitgehalte De regeling zorgt voor veel (politieke) discussie en is dus (in deze vorm) nog niet zeker.

Maximale RE-gehalten

Het maximale RE-gehalte voor aangekochte voeders zijn, volgens het voorstel, afhankelijk van de grondsoort en de intensiteit van uw bedrijf.

Tabel 1. Max. RE-gehalte in voeders voor melkvee

Grondsoorten

Intensiteit melkveebedrijf (kg melk/ha)

< 14.00014.000 - 20.000> 20.000
Max. RE (g/kg)Max. RE (g/kg)Max. RE (g/kg)
Zand-/lössgrond191192193
Kleigrond171172173
Veengrond164164165


Verhoogde norm bij laag ruw eiwit totaalrantsoen

Indien het RE-gehalte van uw totale rantsoen in 2018 én 2019 samen, op basis van deze normen, lager was dan 155 g/kg, dan geldt voor jou een bedrijfsspecifieke hogere eiwitnorm.

Uitgesloten voeders

De max. norm geldt niet voor: gras, graskuil, mengsels van gras/peulvruchten/ kruiden ( bijv. gras-erwten), mais, hooi, stro, luzerne, bietenloof, voederbieten, veldbonen, bierborstel, tarwegistconcentraat en kunstmelkpoeder.

De kans is groot dat je vanaf 1 september te maken krijgt met verregaande voermaatregelen. Houd de berichtgeving in de gaten en bereidt je op tijd voor! Heb je vragen? Neem gerust contact met ons op.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Unit4
Met Unit4 Multivers online heb je jouw financiën altijd onder controle.
Lees verder
arrow right
Controleleider
Bij Omnyacc richten we ons met een gespecialiseerd team op controlewerkzaamheden voor MKB-klanten. Door een groeiend klantenbestand zoeken we versterking binnen het team. Jij krijgt als controleleider energie van het coachen en begeleiden van collega's.
Lees verder
arrow right
Tijdelijke aanpak UWV voor Eerstejaars ZW-beoordelingen
Het UWV is per 1 mei 2026 gestart met een tijdelijke aanpak voor de Eerstejaars Ziektewetbeoordelingen (EZWb) voor eigenrisicodragers voor de Ziektewet (ERD ZW). Hiervoor werkt het UWV samen met een select aantal private partijen.
Lees verder
arrow right
Visionplanner
Met Visionplanner krijg je inzicht hoe jouw organisatie er financieel voor staat.
Lees verder
arrow right
Xander Müller

Xander Müller

Accountant | Partner