Omnyacc

2 juni 2020

Maximaal ruw eiwit melkvee niet praktisch

Ben je melkveehouder? Dan mag u volgens de huidige voorstellen, in de periode van 1 september t/m 31 december 2020 alleen aangekocht voer op uw bedrijf hebben met een maximaal ruw eiwitgehalte De regeling zorgt voor veel (politieke) discussie en is dus (in deze vorm) nog niet zeker.

Maximale RE-gehalten

Het maximale RE-gehalte voor aangekochte voeders zijn, volgens het voorstel, afhankelijk van de grondsoort en de intensiteit van uw bedrijf.

Tabel 1. Max. RE-gehalte in voeders voor melkvee

Grondsoorten

Intensiteit melkveebedrijf (kg melk/ha)

< 14.00014.000 - 20.000> 20.000
Max. RE (g/kg)Max. RE (g/kg)Max. RE (g/kg)
Zand-/lössgrond191192193
Kleigrond171172173
Veengrond164164165


Verhoogde norm bij laag ruw eiwit totaalrantsoen

Indien het RE-gehalte van uw totale rantsoen in 2018 én 2019 samen, op basis van deze normen, lager was dan 155 g/kg, dan geldt voor jou een bedrijfsspecifieke hogere eiwitnorm.

Uitgesloten voeders

De max. norm geldt niet voor: gras, graskuil, mengsels van gras/peulvruchten/ kruiden ( bijv. gras-erwten), mais, hooi, stro, luzerne, bietenloof, voederbieten, veldbonen, bierborstel, tarwegistconcentraat en kunstmelkpoeder.

De kans is groot dat je vanaf 1 september te maken krijgt met verregaande voermaatregelen. Houd de berichtgeving in de gaten en bereidt je op tijd voor! Heb je vragen? Neem gerust contact met ons op.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Strategisch bedrijfsadvies: rust
Rust is geen luxe maar een fundament voor groei. Bouw aan een sterk bedrijf waarmee je vooruit kunt kijken in plaats van achter de feiten aan te lopen.
Lees verder
arrow right
Agro: Nieuw pachtrecht in consultatie: vijf nieuwe pachtvormen op een rij
Op 15 december 2025 is het wetsvoorstel Herziening pachtregelgeving in internetconsultatie gegaan. Met dit voorstel wil de wetgever het pachtrecht ingrijpend moderniseren. De huidige pachtvormen maken plaats voor een nieuw stelsel waarin langere looptijden, meer marktwerking en duidelijkere rechten en plichten centraal staan. Het wetsvoorstel introduceert vijf nieuwe pachtvormen.
Lees verder
arrow right
Unit4
Met Unit4 Multivers online heb je jouw financiën altijd onder controle.
Lees verder
arrow right
Dienstenpagina: Strategisch bedrijfsadvies
Je bedrijf groeit, maar weet je nog zeker waar je naartoe wilt? Veel ondernemers merken dat hun intuïtie niet meer genoeg is. Er ontstaan groeipijnen: hoe stuur je meer mensen aan, wanneer neem je iemand aan, hoe groei je én maak je winst? Bij Omnyacc Strategisch Bedrijfsadvies staan we naast je als partner. We brengen samen jouw strategie, operationele organisatie en financiën in kaart, snel en pragmatisch, zonder je tempo te remmen. Ons doel: balans creëren. Want pas dan kun je duurzaam groeien en krijg je ruimte om áán je bedrijf te bouwen.
Lees verder
arrow right