Omnyacc

14 april 2020

Aftrek vaste verblijfkosten verhoogd eigen rijders

Als ondernemer in de transportsector mag je een vast bedrag aan verblijfkosten aftrekken tijdens een meerdaagse internationale rit. Dit bedrag is in 2020 verhoogd naar € 38,50 per dag.

Voorwaarden

De vaste aftrek geldt onder de volgende voorwaarden:

  • de rit moet langer duren dan 24 uur;
  • de verste bestemming mag niet in Nederland liggen, er is geen maximum afstand;
  • de regeling geldt voor alle meerdaagse ritten in dat jaar;
  • Je moet het aantal gereden dagen kunnen aantonen met bijvoorbeeld tachograafschijven; facturen en rittenstaten;
  • de vertrek- en terugkomdag tellen elk mee voor een halve dag.

Let op!
Als je gebruikmaakt van de regeling, hoef je geen bewijsstukken te bewaren.

Ritten korter dan 24 uur

De regeling geldt ook voor internationale ritten die starten op meer dan 50 kilometer van het woonadres van de ondernemer, ook als deze korter duren dan 24 uur.

Hierbij gelden de volgende 2 voorwaarden:

  • deze ritten vinden plaats op aaneengesloten dagen (eventueel met ritten waarbij men meer dagen aaneengesloten in het buitenland verblijft);
  • het traject van elke rit bevindt zich geheel buiten een afstand van 50 km van het woonadres van de ondernemer.

Tip!
Je hoeft de regeling niet toe te passen als de kosten hoger zijn. In dat geval moet je ze wel kunnen aantonen.

Heb je vragen over het aftrekken van de verblijfkosten van meerdaagse internationale ritten? Neem dan gerust contact met ons op.

Stage samenstelpraktijk
Ben jij op zoek naar een stage waarin je niet alleen je kennis toepast, maar ook echt groeit in het vak? Dan is ons kantoor in Den Helder de plek voor jou! Tijdens deze stage doe je waardevolle ervaring op in de samenstelpraktijk en werk je met de nieuwste digitale tools. Zo ontwikkel je zowel je vakinhoudelijke als je digitale skills allemaal in één stage.
Lees verder
arrow right
Ineke Beelen

Ineke Beelen

Assistent accountant

Sandra do Carmo Barreto

Sandra do Carmo Barreto

Senior belastingadviseur

Britt Stam

Britt Stam

Assistent accountant

Relatiebeheerder
Ben jij een relatiebeheerder die graag dichtbij klanten staat en echt met ondernemers wil meedenken? Dan pas je goed bij Omnyacc in Leeuwarden. In deze rol bouw je sterke relaties op met MKB-klanten en ben je hun vaste aanspreekpunt. Je begrijpt wat er speelt binnen hun onderneming en schakelt met collega’s om de juiste accountancy- en adviesdiensten te bieden. Je werkt in een betrokken team, binnen een organisatie die groeit en waar jouw ervaring en initiatief worden gewaardeerd.
Lees verder
arrow right
Basecone
Heb jij ook nog een papieren archief en bonnetjes overal? Helemaal niet gek, want zo doen heel veel ondernemers het nog. Het kan alleen overzichtelijker door het creëren van je eigen digitale kantoor! Basecone is de software die jou als ondernemer kan helpen als het gaat om digitale documentverwerking. Basecone herkent facturen automatisch, doet direct een boekingsvoorstel en heeft koppelingen met diverse boekhoudpakketten. Gun jezelf dit gemak en bespaar tijd met Basecone.
Lees verder
arrow right