14 april 2020

Aftrek vaste verblijfkosten verhoogd eigen rijders

Als ondernemer in de transportsector mag je een vast bedrag aan verblijfkosten aftrekken tijdens een meerdaagse internationale rit. Dit bedrag is in 2020 verhoogd naar € 38,50 per dag.

Voorwaarden

De vaste aftrek geldt onder de volgende voorwaarden:

  • de rit moet langer duren dan 24 uur;
  • de verste bestemming mag niet in Nederland liggen, er is geen maximum afstand;
  • de regeling geldt voor alle meerdaagse ritten in dat jaar;
  • Je moet het aantal gereden dagen kunnen aantonen met bijvoorbeeld tachograafschijven; facturen en rittenstaten;
  • de vertrek- en terugkomdag tellen elk mee voor een halve dag.

Let op!
Als je gebruikmaakt van de regeling, hoef je geen bewijsstukken te bewaren.

Ritten korter dan 24 uur

De regeling geldt ook voor internationale ritten die starten op meer dan 50 kilometer van het woonadres van de ondernemer, ook als deze korter duren dan 24 uur.

Hierbij gelden de volgende 2 voorwaarden:

  • deze ritten vinden plaats op aaneengesloten dagen (eventueel met ritten waarbij men meer dagen aaneengesloten in het buitenland verblijft);
  • het traject van elke rit bevindt zich geheel buiten een afstand van 50 km van het woonadres van de ondernemer.

Tip!
Je hoeft de regeling niet toe te passen als de kosten hoger zijn. In dat geval moet je ze wel kunnen aantonen.

Heb je vragen over het aftrekken van de verblijfkosten van meerdaagse internationale ritten? Neem dan gerust contact met ons op.

Sandra Plukker

Sandra Plukker

Belastingadviseur

Sven Rood

Sven Rood

Assistent accountant

Grote bedrijven straks verplicht jaarrekening aan te leveren via SBR
Grote bedrijven zijn vanaf boekjaar dat start op of na 1 januari 2025 verplicht om hun jaarrekening digitaal in te dienen via Standard Business Reporting (SBR), in het iXBRL-formaat. Tot nu toe was dit nog optioneel, maar vanaf die datum wordt het de standaard werkwijze.
Lees verder
arrow right
Twinfield
Twinfield is een modern, veilig en bovenal gebruiksvriendelijk boekhoudprogramma.
Lees verder
arrow right