22 augustus 2023

Agro: opkoopregelingen Lbv en Lbv-plus

Je kunt jouw bedrijf, als je aan de voorwaarden voldoet, aanmelden voor de opkoopregeling Lbv of Lbv-plus. De doelstellingen en bepaalde voorwaarden zijn voor beide regelingen gelijk. Er zijn echter ook verschillen. Wat zijn de verschillen tussen deze regelingen?

Verschillen tussen opkoopregelingen

De belangrijkste verschillen tussen Lbv en Lbv-plus staan vermeld in tabel 1. Daarnaast is de subsidieregeling Lbv-plus alleen voor piekbelasters.

Tabel 1. Verschillen opkoopregelingen Lbv en Lbv-plus

OnderdeelLbvLbv-plus
AanvraagperiodeTot en met 1 december 2023Tot en met 5 april 2024
DiersoortenVarkens, melkvee, kippen en kalkoenenVarkens, melkvee, kippen, kalkoeken en vleeskalveren
Drempelwaarde stikstofdepositieOverschrijding tenminste één drempelwaarde van een N200-gebiedTotaal 2.500 mol
Subsidie voor- Waardeverlies productiecapaciteit
- Productierechten
- Waardeverlies productiecapaciteit
- Productierechten
- Sloopkosten
Subsidie Waardeverlies productiecapaciteit100% van gecorrigeerde vervangingswaarde120% van gecorrigeerde vervangingswaarde
Toekennen subsidieOp basis van kostenefficiëntie Volgorde binnenkomst
Beslissing op aanvraagUiterlijk 1 juni 2024

Binnen 16 weken na aanvraag

Tot slot

Het beëindigen van jouw bedrijf is een complex en ingrijpend proces. Overweeg je deelname aan een opkoopregeling? Of wil je meer informatie hierover? Neem dan contact op met jouw adviseur.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Jessica van Rossum

Jessica van Rossum

Relatiebeheerder

Relatiebeheerder/ accountant voor de samenstelpraktijk
Als relatiebeheerder ben jij de sleutelfiguur tussen onze klanten en het team. Jij krijgt de kans om jouw expertise in samenstelwerkzaamheden, adviesopdrachten en clientcontact te laten zien.
Met jouw professionaliteit draag je bij aan het begeleiden en adviseren van onze klanten. Jij begrijpt hun behoeften en ondersteunt bij hun vragen. Solliciteer nu en word onderdeel van ons gedreven team.
Lees verder
arrow right
Bas van den Wijngaard

Bas van den Wijngaard

Controleleider