Omnyacc

21 juni 2022

Digitaal bv oprichten per 1 augustus

Wil je een bv oprichten? Vanaf 1 augustus van dit jaar wordt het mogelijk een bv volledig online op te richten. Nu is het al mogelijk een notariële akte digitaal te laten passeren.

Corona

Het digitaal laten passeren van een akte, zoals nu al mogelijk is, is een tijdelijke oplossing vanwege corona. Per 1 augustus 2022 wordt dit dus een blijvende mogelijkheid.

Fraude?

Als een notaris vermoedt dat er identiteitsfraude in het spel is, dan kan hij de digitale oprichting weigeren. Hetzelfde geldt als hij twijfelt aan de handelingsbekwaamheid van de oprichter. In die gevallen zal men wel fysiek voor de notaris moeten verschijnen.

Digitaal

Het oprichten van een bv kan digitaal via een digitale audio-videoverbinding. Identificatie doet de notaris met een digitaal identificatiemiddel. De oprichter moet ondertekenen met een digitale handtekening.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Arbeidsvoorwaarden en cao
Beperk het personeelsverloop binnen jouw organisatie met aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. 
Lees verder
arrow right
Menno Vlap

Menno Vlap

Junior assistent accountant

Snelstart
SnelStart is een eenvoudig en overzichtelijk boekhoudpakket waarmee je veel tijd bespaart.
Lees verder
arrow right
Vrijstelling btw voor praktijkondersteuner huisarts
Huisartsen maken vaak gebruik van praktijkondersteuners, bijvoorbeeld voor het informeren en behandelen van patiënten met chronische aandoeningen. De vraag is of de werkzaamheden van een praktijkondersteuner vallen onder de btw-vrijstelling voor medische diensten. Aan de hand van een praktijkvoorbeeld wordt dit toegelicht.

Lees verder
arrow right