Omnyacc

15 maart 2021

Agro: kunstmestnorm bij mais en aardappelen

Teel je als agrarisch ondernemer mais of aardappelen op zand- en lössgrond? En start je de teelt na graslandvernietiging? Houdt er dan rekening mee dat je vanaf dit jaar te maken krijgt met een korting op de stikstofnorm (‘kunstmestnorm’) van 65 kg/ha.

Korting 65 kg/ha alleen op zand- en lössgrond

De korting op de stikstofnorm van 65 kg/ha geldt als je een perceel gras dit jaar scheurt voor de teelt van mais of consumptie- of fabrieksaardappelen.

Graslandvernietigingsmonster niet verplicht

In de situatie dat je te maken krijgt met deze korting hoef je geen grasland-vernietigingsmonster te nemen als je de mais of aardappelen wilt bemesten.

Geen korting bij ‘vanggewas’ gras

De korting is niet van toepassing als het gras dat je nu vernietigd vorig najaar is ingezaaid als:

  • Verplicht vanggewas na mais
  • Grasgroenbemester na de teelt van een ander gewas dan mais

Soms wel graslandvernietigingsmonster

Gebruik je het ‘vanggewas’ dit voorjaar voor voederwinning (maaien of beweiden) voordat je de mais zaait of aardappels poot? Dan is een vernietigingsmonster wel verplicht als je de mais of aardappelen wilt bemesten. Dit geldt overigens ook wanneer je een ander gewas dan mais of aardappels gaat telen.

Houd bij jouw bemestingsplan 2021 rekening met de mogelijke korting op de stikstofgebruiksnorm. Heb je vragen? Neem gerust contact met ons op. 

Tot slot

Bekijk ook onze andere agro-gerelateerde artikelen:

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Twinfield
Twinfield is een modern, veilig en bovenal gebruiksvriendelijk boekhoudprogramma.
Lees verder
arrow right
Bijtelling blijft gelden bij wisseling van auto
Rijdt een werknemer in een auto van de zaak ook privé, dan geldt een bijtelling voor privégebruik. Ook wanneer de werknemer gedurende het jaar overstapt naar een auto waarmee hij niet privé rijdt, blijft de bijtelling gelden. Het kabinet is niet van plan deze regeling aan te passen.
Lees verder
arrow right
Fiscale bijeenkomst Texel
Op woensdagavond 25 november 2026 organiseren wij een fiscale bijeenkomst vol actuele ontwikkelingen en praktische tips. Tijdens deze avond bespreken we diverse belastingonderwerpen die voor jou relevant kunnen zijn. Uiteraard wordt er ook ingegaan op de ontwikkelingen naar aanleiding van het Belastingplan 2027. Kom je ook?
Lees verder
arrow right
Miriam Steenvoorden

Miriam Steenvoorden

Senior assistent accountant