Omnyacc

15 maart 2021

Agro: kunstmestnorm bij mais en aardappelen

Teel je als agrarisch ondernemer mais of aardappelen op zand- en lössgrond? En start je de teelt na graslandvernietiging? Houdt er dan rekening mee dat je vanaf dit jaar te maken krijgt met een korting op de stikstofnorm (‘kunstmestnorm’) van 65 kg/ha.

Korting 65 kg/ha alleen op zand- en lössgrond

De korting op de stikstofnorm van 65 kg/ha geldt als je een perceel gras dit jaar scheurt voor de teelt van mais of consumptie- of fabrieksaardappelen.

Graslandvernietigingsmonster niet verplicht

In de situatie dat je te maken krijgt met deze korting hoef je geen grasland-vernietigingsmonster te nemen als je de mais of aardappelen wilt bemesten.

Geen korting bij ‘vanggewas’ gras

De korting is niet van toepassing als het gras dat je nu vernietigd vorig najaar is ingezaaid als:

  • Verplicht vanggewas na mais
  • Grasgroenbemester na de teelt van een ander gewas dan mais

Soms wel graslandvernietigingsmonster

Gebruik je het ‘vanggewas’ dit voorjaar voor voederwinning (maaien of beweiden) voordat je de mais zaait of aardappels poot? Dan is een vernietigingsmonster wel verplicht als je de mais of aardappelen wilt bemesten. Dit geldt overigens ook wanneer je een ander gewas dan mais of aardappels gaat telen.

Houd bij jouw bemestingsplan 2021 rekening met de mogelijke korting op de stikstofgebruiksnorm. Heb je vragen? Neem gerust contact met ons op. 

Tot slot

Bekijk ook onze andere agro-gerelateerde artikelen:

Speciaal voor jou

UITGELICHT

De Hoornse wensboom
In deze bijzondere tijd willen wij van Omnyacc in samenwerking met Voor een mooie stad de lach op het gezicht toveren bij zoveel mogelijk mensen! Dit willen wij doen door wensen in vervulling te laten gaan. Iedereen kan een wens achterlaten tot en met 8 januari. In het nieuwe jaar gaan we zoveel mogelijk wensen uit laten komen. Andere ondernemers en particulieren kunnen ook meedoen als wensvervuller. Doe jij ook mee?
Lees verder
arrow right
Groeien, organiseren en procesverbetering
Ondernemen geeft energie en is dynamisch, maar kan ook uitdagend zijn. Soms merk je dat je energie weglekt: je bent druk met de dagelijkse gang van zaken, je organisatie vraagt veel van je, en de groei van je bedrijf blijft achter. Doelen en ambities voor de toekomst zijn niet meer scherp. Herkenbaar? Wij helpen je om weer grip, overzicht en balans te krijgen. Samen zetten we jouw ideeën om in actie, zodat jij weer kunt doen waar je energie van krijgt: ondernemen! Hoe we dat doen? Samen met jou. We brengen helder in kaart waar je nu staat en kijken met een scherpe blik naar de toekomst. Samen bepalen we de juiste stappen: van diensten en klanten tot cijfers en processen. We bekijken hoe je jouw team, structuur en werkwijze slim kunt inrichten om je doelen te bereiken. We doen dit volledig op jouw tempo: zonder druk, mét resultaat.
Zo zorgen we ervoor dat jouw strategie geen papieren plan blijft, maar écht tot leven komt.
Lees verder
arrow right
Accountant Den Helder
Twijfel je weleens over de koers die je wilt varen met je bedrijf? Of is het prettig zo nu en dan te kunnen klankborden? Bij Omnyacc Den Helder staan er 70 specialisten voor je klaar. Naast de accountant die voor jou de jaarrekening opstelt en je op breed financieel vlak adviseert, vind je bij ons een team van specialisten die antwoord geeft op al jouw ondernemersvragen. Benieuwd wat wij voor je kunnen betekenen? Lees snel verder.
Lees verder
arrow right
King Finance
Met King Finance heb je overzicht en grip op jouw financiën. 
Lees verder
arrow right
Anja Nieuwenweg

Anja Nieuwenweg

Belastingadviseur