Omnyacc

7 oktober 2022

RDW in actie tegen onverzekerde landbouw- en bouwvoertuigen

De RDW komt in actie om het aantal onverzekerde langbouw- en bouwvoertuigen te verminderen. De voertuigen moeten volgens de wet namelijk minstens WA verzekerd zijn.

Kenteken verplicht

Voor genoemde voertuigen, zoals graafmachines en tractoren, is sinds 2022 ook een kenteken verplicht als ze op de openbare weg gebruikt worden. Toch zijn veel voertuigen hiervan nog niet voorzien.

Brief RDW

De RDW gaat in eerste instantie de eigenaren per brief benaderen. Hierin wordt gewezen op de verzekeringsplicht. Van de voertuigen zijn er waarschijnlijk veel via een bedrijfspolis of op chassisnummer verzekerd, maar ze dienen op kenteken verzekerd te zijn.

Handhaving gestart

Eerder werd bekend dat er tot 1 juli van dit jaar nog geen boetes zouden worden uitgedeeld. Omdat deze termijn inmiddels voorbij is, worden er nu wel boetes opgelegd.

Registervergelijking

De RDW begint vanaf 1 januari 2023 ook met de zogenaamde registervergelijking. Via het kentekenregister wordt dan nagegaan of een voertuig verzekerd is. Is dit niet het geval, dan kan een boete van € 400 worden opgelegd. Elk voertuig wordt minstens één keer per jaar gecontroleerd.

Tip!

Via de kentekencheck kun je op de site van de RDW zelf nagaan of jouw voertuig verzekerd is.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Nmbrs
Nmbrs is een softwarepakket dat digitaal ondersteuning biedt op het gebied van HRM en salarisadministratie.
Lees verder
arrow right
Junior assistent accountant
Binnen onze samenstelpraktijk zorgen we ervoor dat administraties kloppen en dat ondernemers kunnen vertrouwen op hun financiële informatie. Als junior assistent accountant zet jij hierin je eerste stappen binnen het vak. Je ondersteunt bij administraties, jaarrekeningen en rapportages en werkt daarbij nauw samen met ervaren collega’s. Zo leer je het vak in de praktijk en bouw je stap voor stap aan jouw ontwikkeling binnen de accountancy.
Lees verder
arrow right
Boete van € 10.000 bij contante betalingen vanaf € 3.000
Ondernemers die goederen kopen of verkopen mogen vanaf 1 januari 2026 geen contante betalingen van € 3.000 of meer meer doen of aannemen. Bij overtreding van dit verbod geldt in principe een vaste basisboete van € 10.000.
Lees verder
arrow right