Omnyacc

15 oktober 2026

Vanaf 1 november € 2 handling fee op pakketten van buiten de EU

Vanaf 1 november 2026 wordt op pakketten die van buiten de EU worden geïmporteerd een handling fee van € 2 in rekening gebracht.

Handling fee

Met de handling fee van € 2 per productgroep willen de Europese lidstaten stimuleren dat dezelfde producten in grotere hoeveelheden tegelijk geïmporteerd worden. Dit is voor de Douane beter en efficiënter te controleren. De handling fee wordt op 1 november 2026 waarschijnlijk in alle EU-lidstaten tegelijk ingevoerd.

Omdat de € 2 per productgroep geldt, zullen vooral kleinere pakketjes getroffen worden door de handling fee. De toeslag van € 2 is dan ook een compensatie voor de kosten die de Douane moet maken om de kleine pakketjes te controleren.

Let op!

De hoogte van de handling fee wordt iedere twee jaar door de Europese Commissie herzien zodat de hoogte van deze onkostenvergoeding kan worden aangepast aan de actuele ontwikkelingen.

Invoerrechten kleine pakketten tot € 150


Op de invoer in de EU van kleine pakketten met een waarde tot € 150 wordt vanaf 1 juli 2026 ook al € 3 invoerrechten per productgroep geheven. Door het vervallen van de vrijstelling van invoerrechten die vóór 1 juli 2026 voor dit soort pakketten gold, is de stroom kleine pakketten van buiten de EU vanaf 1 juli 2026 al flink gedaald. Zo betrof de daling in augustus 2026 ten opzichte van augustus 2025 75%. Desondanks verwerkt de Douane nog dagelijks een pakketstroom met meer dan 500.000 aangifteregels.

    Speciaal voor jou

    UITGELICHT

    Expatregeling vanaf 2027 naar 27%: wat verandert er?
    Heb je werknemers uit het buitenland aangeworven voor wie je de expatregeling (voorheen 30%-regeling) toepast? Houd er dan rekening mee dat het percentage vanaf 2027 daalt naar 27% en dat de salarisnorm omhooggaat.
    Lees verder
    arrow right