Omnyacc

12 januari 2025

Vast douanerecht van €3 voor invoer tot €150 vanaf juli 2026

Vanaf 1 juli 2026 wordt bij de invoer in de EU van kleine pakketten met een waarde tot € 150 een vast douanerecht van € 3 per product ingevoerd.

Registratie in éénloketsysteem

Het vaste douanerecht van € 3 gaat gelden voor alle goederen die de EU binnenkomen als de verkopers van buiten de EU zijn geregistreerd in het éénloketsysteem voor invoer van de EU. In het éénlocketsysteem is 93% van alle e-commerce naar de EU geregistreerd.

De heffing gaat alleen gelden voor pakketten met een waarde tot € 150. Voor pakketten vanaf € 150 gelden nu namelijk al douanerechten.

Let op!

Het vaste douanerecht gaat gelden per productgroep. Als een pakket drie verschillende producten bevat is vanaf 1 juli 2026 dus 3 keer € 3 vast douanerecht verschuldigd.

Tijdelijke oplossing

De heffing van € 3 douanerecht betreft een tijdelijke oplossing tot 2028. De Raad van de Europese Unie heeft namelijk in november 2025 al toegezegd om zo snel mogelijk douanerechten voor kleine pakketten in te voeren. Na invoering zal over alle goederen van minder dan € 150 douanerechten betaald worden tegen de normale EU-tarieven voor de afzonderlijke producten. Tot die tijd geldt vanaf 1 juli 2026 de tijdelijke regeling waarbij een vast douanerecht van € 3 wordt geheven. Onderwaardering van pakketten om daarmee belasting en invoerrecht te ontduiken en ontwijken, blijft daarmee dus nog wel mogelijk.

Administratiekosten

Er ligt ook een voorstel om, naast het vast douanerecht, nog een heffing in te voeren van € 2 voor administratiekosten. Dit zou in moeten gaan vanaf november 2026, maar het kabinet overweegt om dit in Nederland al eerder in te voeren. Daarbij volgt Nederland ontwikkelingen op dit vlak In Frankrijk, België en Luxemburg. Invoering zal op zijn vroegst per 1 februari 2026 plaatsvinden.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Nieuw DAC7-portaal voor online platformen beschikbaar
Exploitanten van online platformen waar verkopers of verhuurders goederen of diensten aanbieden, moeten in sommige gevallen gegevens over hun klanten aan de Belastingdienst verstrekken. Naast de bestaande system-to-system aanlevering is hiervoor nu ook een nieuw DAC7-portaal beschikbaar.
Lees verder
arrow right
Wijziging youngtimerregeling vanaf 2027 mogelijk gefaseerd
Eind vorig jaar is de youngtimerregeling aangepast. Onlangs heeft de Tweede Kamer de regering echter verzocht om de verhoging van de leeftijdsgrens niet in één keer door te voeren, maar dit stapsgewijs te laten verlopen.
Lees verder
arrow right
Kosten die je kunt aftrekken van de bijtelling auto van de zaak
Werknemers die een auto van de zaak ook privé gebruiken, krijgen te maken met een bijtelling. In sommige gevallen mogen bepaalde autokosten worden afgetrokken van deze bijtelling. Hoe werkt dat precies?
Lees verder
arrow right