Omnyacc

31 maart 2021

Corona: Tozo 4 aanvragen vanaf 1 april mogelijk

De Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers 4 (Tozo) is vanaf 1 april aan te vragen. Tozo 4 heeft betrekking op de periode april t/m juni 2021.


Tozo 4

De Tozo-regeling is gebaseerd op de bijstand en vanaf maart vorig jaar beschikbaar. Tozo 4 heeft betrekking op de periode april t/m juni 2021.

Inkomensondersteuning is gift

Heb je recht op de inkomensondersteuning, dan hoef je het via de Tozo verkregen bedrag niet terug te betalen. Een lening voor bedrijfskapitaal moet wel terug worden betaald.

Let op!
Een verkregen lening moet vanaf juli dit jaar in maximaal 3,5 jaar worden afgelost.

Partnerinkomen

Er moet voor inkomensondersteuning wel rekening worden gehouden met het inkomen van de partner, maar dat geldt niet voor een lening voor bedrijfskapitaal. Ook is eventueel vermogen niet van invloed op de Tozo en blijft de kostendelernorm buiten beschouwing. Dit betekent dat wanneer meerdere volwassenen samenwonen, de Tozo niet lager wordt vanwege het feit dat de kosten gedeeld worden.

Sociaal minimum

De inkomensondersteuning is alleen beschikbaar voor ondernemers die qua inkomen door corona onder het sociaal minimum terecht komen. Deze eis geldt niet voor het verkrijgen van een lening voor bedrijfskapitaal. Wel moet duidelijk zijn dat door een gebrek aan bedrijfskapitaal de continuïteit van jouw bedrijf in gevaar komt.

Meer informatie over de Tozo

Wil je meer weten over de Tozo of andere corona steunmaatregelen? Kijk dan in ons coronadossier of neem contact met ons op. 

Visionplanner
Met Visionplanner krijg je inzicht hoe jouw organisatie er financieel voor staat.
Lees verder
arrow right
Bijeenkomst ontwikkelingen zzp-ers Leeuwarden
Op donderdagmiddag 12 december 2024 organiseert Omnyacc Leeuwarden, in samenwerking met Adrenna Arbeidsrechtadvocaten, een bijeenkomst over de ontwikkelingen rond de inzet van zzp'ers. Het risico dat een opdrachtovereenkomst met een zzp'er als arbeidsovereenkomst aangemerkt wordt is al tijden een "hot topic". Door de aankomende opheffing van het handhavingsmoratorium op de Wet DBA is dit nu relevanter dan ooit. Een goed moment om de arbeidsrechtelijke en fiscale uitgangspunten duidelijk op een rij te zetten en de risico's voor jouw organisatie in kaart te brengen. Ben jij er ook bij? 
Lees verder
arrow right
Thijmen Reus

Thijmen Reus

Junior belastingadviseur