Omnyacc

11 februari 2025

Aangifte schenkbelasting 2024: wat u moet weten

Als je in 2024 een schenking hebt ontvangen, moet je mogelijk schenkbelasting aangeven. Dit kan tot en met 28 februari 2025.

Wanneer aangifte schenkbelasting? Of je een aangifte schenkbelasting moet indienen is afhankelijk van je relatie tot de schenker en de hoogte van de schenking.

  • Ontving je in 2024 een of meer schenkingen van je ouder(s) met een totale waarde gelijk aan of lager dan € 6.633, dan hoef je geen aangifte schenkbelasting in te dienen. Was de totale waarde hoger dan € 6.633, dan moet je wel een aangifte indienen. 
  • Ontving je in 2024 een of meer schenkingen van dezelfde schenker (niet je ouders) met een totale waarde gelijk aan of lager dan € 2.658, dan hoef je geen aangifte schenkbelasting in te dienen. Was de totale waarde hoger dan € 2.658, dan moet je wel een aangifte indienen. 

Aangifte schenkbelasting bij beroep op vrijstelling 

Bij een grote schenking van je ouder(s) kun je, als je aan de voorwaarden voldoet, eenmalig een beroep doen op de eenmalig verhoogde vrijstelling. De eenmalig verhoogde vrijstelling voor een schenking van een ouder aan een kind bedroeg in 2024 € 31.813 voor vrije besteding en € 66.268 voor besteding aan een dure studie. Doe je een beroep op deze vrijstelling, dan moet je ook een aangifte schenkbelasting indienen.

Let op!

Dit is ook het geval als je door de toepassing van de vrijstelling geen schenkbelasting hoeft te betalen.

Vóór 1 maart 2025 

De aangifte schenkbelasting 2024 moet vóór 1 maart 2025 door de Belastingdienst ontvangen zijn. Je doet de aangifte digitaal op mijn.belastingdienst.nl (hiervoor heb je DigiD nodig) of op papier.

Tip!

Als het niet op tijd lukt om aangifte schenkbelasting te doen, dan kun je ook uitstel aanvragen. Je krijgt dan vijf maanden uitstel voor het indienen van de aangifte.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Ongewenste effecten van 12% pseudo-eindheffing op fossiele auto van de zaak
Vanaf 2027 wordt een 12% pseudo-eindheffing ingevoerd voor fossiele personenauto’s van de zaak. De Tweede Kamer heeft de regering gevraagd om oplossingen te ontwikkelen voor de ongewenste gevolgen van deze maatregel.
Lees verder
arrow right
Beperkte gemeenschap van goederen 2026
Ondernemers die na 1 januari 2018 zonder huwelijkse voorwaarden zijn getrouwd, vallen automatisch onder de beperkte gemeenschap van goederen. Toch is het raadzaam om samen met een partner huwelijkse voorwaarden op te stellen.
Lees verder
arrow right
Kabinetsmaatregelen bij economische gevolgen Midden-Oosten
Het kabinet is van plan om bijna een miljard euro aan maatregelen in te zetten voor ondernemers en huishoudens, om de economische impact van de onrust in het Midden-Oosten op te vangen.
Lees verder
arrow right