Omnyacc

11 februari 2025

Aangifte schenkbelasting 2024: wat u moet weten

Als je in 2024 een schenking hebt ontvangen, moet je mogelijk schenkbelasting aangeven. Dit kan tot en met 28 februari 2025.

Wanneer aangifte schenkbelasting? Of je een aangifte schenkbelasting moet indienen is afhankelijk van je relatie tot de schenker en de hoogte van de schenking.

  • Ontving je in 2024 een of meer schenkingen van je ouder(s) met een totale waarde gelijk aan of lager dan € 6.633, dan hoef je geen aangifte schenkbelasting in te dienen. Was de totale waarde hoger dan € 6.633, dan moet je wel een aangifte indienen. 
  • Ontving je in 2024 een of meer schenkingen van dezelfde schenker (niet je ouders) met een totale waarde gelijk aan of lager dan € 2.658, dan hoef je geen aangifte schenkbelasting in te dienen. Was de totale waarde hoger dan € 2.658, dan moet je wel een aangifte indienen. 

Aangifte schenkbelasting bij beroep op vrijstelling 

Bij een grote schenking van je ouder(s) kun je, als je aan de voorwaarden voldoet, eenmalig een beroep doen op de eenmalig verhoogde vrijstelling. De eenmalig verhoogde vrijstelling voor een schenking van een ouder aan een kind bedroeg in 2024 € 31.813 voor vrije besteding en € 66.268 voor besteding aan een dure studie. Doe je een beroep op deze vrijstelling, dan moet je ook een aangifte schenkbelasting indienen.

Let op!

Dit is ook het geval als je door de toepassing van de vrijstelling geen schenkbelasting hoeft te betalen.

Vóór 1 maart 2025 

De aangifte schenkbelasting 2024 moet vóór 1 maart 2025 door de Belastingdienst ontvangen zijn. Je doet de aangifte digitaal op mijn.belastingdienst.nl (hiervoor heb je DigiD nodig) of op papier.

Tip!

Als het niet op tijd lukt om aangifte schenkbelasting te doen, dan kun je ook uitstel aanvragen. Je krijgt dan vijf maanden uitstel voor het indienen van de aangifte.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Voorlopig geen dwangsom bij te laat besluit in toeslagenaffaire
De Raad van State heeft bepaald dat de Dienst Toeslagen tot 3 juni 2027 geen dwangsommen hoeft te betalen wanneer niet of te laat wordt beslist op verzoeken om vergoeding van de werkelijke schade in de toeslagenaffaire.
Lees verder
arrow right
Verkoop bouwkavel vanuit privé kan btw-gevolgen hebben
Verkoopt je klant een bouwkavel die tot het privévermogen behoort? Afhankelijk van de (voorbereidende) werkzaamheden die worden verricht, kan de verkoop toch leiden tot btw-heffing.
Lees verder
arrow right
Europese Dienstenrichtlijn kan leges beperken
Gemeenten mogen voor bepaalde diensten, zoals het verlenen van een vergunning, leges in rekening brengen. Is de Europese Dienstenrichtlijn op deze diensten van toepassing, dan kan een strijdigheid met deze richtlijn ertoe leiden dat een legesaanslag wordt vernietigd.
Lees verder
arrow right