Omnyacc

24 november 2022

Aanpassing tarieven vennootschapsbelasting

De tarieven in de vennootschapsbelasting gaan omhoog en de schijflengtes omlaag. Vanaf 1 januari 2023 bedraagt het tarief tot een belastbare winst van € 200.000 19% en daarboven 25,8%.

Vennootschapsbelasting

20222023
Winst tot € 395.000 in 2022
€ 200.000 in 2023

15,0%

19,0%
Winst boven € 395.000 in 2022
€ 200.000 in 2023
25,8%25,8%



Tip!

Is de verwachte winst van een fiscale eenheid voor 2023 hoger dan € 200.000? Dan kun je met het verbreken of juist het aangaan van de fiscale eenheid een tariefvoordeel behalen. Dit komt doordat je dan meerdere keren gebruik kunt maken van het opstaptarief. Hoewel het tariefvoordeel eenvoudig te berekenen lijkt, kan het verbreken of aangaan van de fiscale eenheid voor jou mogelijk onvoorziene nadelen met zich meebrengen die niet tegen het tariefvoordeel opwegen. Bekijk dus tijdig of dit voor jou aantrekkelijk is.

Naast het gebruik maken van de fiscale eenheid kunnen we ook met je meekijken of jouw structuur in de huidige setting nog optimaal is. Misschien komt het wel van pas om je onderneming vanuit meerdere BV’s te gaan exploiteren. Ook dan kun je meerdere keren gebruik maken van het lage tarief.

Val je met jouw belastbaar resultaat in de 1e schijf van de vennootschapsbelasting en kun je het maken van kosten uitstellen tot 2023? Dan kun je deze kosten aftrekken tegen 19%. Omzet kun je het beste realiseren in 2022, aangezien dan omzet tegen 15% wordt belast.

Wil je meer weten over het anticiperen op tariefswijzigingen in de vennootschapsbelasting? Wij adviseren u graag. Neem gerust contact met ons op

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Stage samenstelpraktijk
Op zoek naar een stage waarin je echt iets leert én je digitale talent kunt inzetten? Dan zit je goed bij ons kantoor in Schagen! In deze stage combineer je praktijkervaring in de samenstelpraktijk met werken in een moderne, digitale werkomgeving. Zo ontwikkel je je vakkennis en je digitale vaardigheden, allemaal in één stage.
Lees verder
arrow right
Ideeën voor stimulering van de tweedehandsmarkt voor elektrische auto’s
Het kabinet heeft de Tweede Kamer geïnformeerd over verschillende mogelijke maatregelen om de tweedehandsmarkt voor elektrische auto’s te stimuleren. Daarbij wordt onder meer gekeken naar een greentimerregeling en aanvullende stimuleringsmaatregelen.
Lees verder
arrow right