Omnyacc

6 februari 2025

Afrekening Werkkostenregeling (WKR) 2024: Belangrijke Informatie en Deadlines

Als je in 2024 meer hebt uitgegeven dan de toegestane vrije ruimte binnen de werkkostenregeling (WKR), dan moet je dit uiterlijk in je tweede aangifte loonheffingen van 2025 verrekenen.

Alles wat je je werknemers vergoedt, verstrekt of ter beschikking stelt, vormt in principe loon. Je werknemers betalen hierover dan loonbelasting. Je kunt er echter ook voor kiezen om dit loon aan te wijzen als eindheffingsloon. Dit wordt ook wel de werkkostenregeling of WKR genoemd. Heel kort omschreven gelden voor bepaalde zaken nog vrijstellingen of zogenaamde nihilwaarderingen en het restant valt dan in je vrije ruimte.

Let op!

Je kunt niet alles aanwijzen in je vrije ruimte. Voor sommige zaken is dat gewoon niet toegestaan, bijvoorbeeld de bijtelling voor het privégebruik van een auto. Ook als de aanwijzing niet aan de gebruikelijkheidstoets voldoet, mag je niet aanwijzen in de vrije ruimte en moet je het loon individueel belasten bij je werknemer.

Vrije ruimte De vrije ruimte bedroeg in 2024 1,92% van je totale loonsom tot en met € 400.000 en 1,18% daarboven. Was je in 2024 meer aan dan deze vrije ruimte, dan betaal je over dit meerdere 80% eindheffing. Deze eindheffing geef je uiterlijk aan in je tweede aangifte loonheffingen van 2025. Als je per maand aangifte doet, is de deadline hiervoor 31 maart 2025. Doe je per 4 weken aangifte, dan is de deadline 23 maart 2025.

Heb je je WKR over 2024 op orde? Houd er rekening mee dat niet alle WKR-kosten uit de salarisadministratie volgen. Een deel van deze kosten moet je waarschijnlijk halen uit je financiële administratie. Beoordeel nu al de hoogte van de aangewezen kosten in de vrije ruimte in 2024, zodat de afrekening in de tweede aangifte loonheffingen 2025 straks soepel kan verlopen. Heb je daarbij hulp nodig, dan helpen wij je uiteraard graag.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Verblijf Oekraïense vluchtelingen verlengd tot 2028
De Richtlijn tijdelijke bescherming voor Oekraïense vluchtelingen is verlengd tot en met 4 maart 2028. Voor nieuwe aanvragers van tijdelijke bescherming geldt daarnaast een nieuwe voorwaarde.
Lees verder
arrow right
Belastingrente bij vertraagde btw-teruggaaf
Heb je een verzoek om btw-teruggaaf ingediend en duurt de afhandeling lang? Dan heb je mogelijk recht op vergoeding van belastingrente.
Lees verder
arrow right
Vanaf 2027 geen arbeidskorting meer over uitkering
Betaal je naast het loon ook een uitkering aan een werknemer? Houd er dan rekening mee dat je vanaf 2027 over deze uitkering geen arbeidskorting meer mag toepassen.
Lees verder
arrow right