Omnyacc

2 november 2021

Agro: aankondiging twee opkoopregelingen

Ligt jouw bedrijf nabij een Natura 2000-gebied? En overweeg je om jouw bedrijf te beëindigen? Dan is één van de twee aangekondigde opkoopregelingen wellicht interessant voor jou. Wellicht wordt verplaatsen ook toegestaan.

Provinciale regeling

De provinciale regeling voor ‘piekbelasters’ (Maatregel Gerichte Opkoop) is al eerder opengesteld. De tweede openstelling wordt eind dit jaar verwacht. De provincie bepaalt of een bedrijf in aanmerking komt.

Piekbelaster

Je bent een ‘piekbelaster’ als jouw bedrijf is gelegen binnen een straal van 10 km van een Natura 2000-gebied en de stikstofdepositie van jouw bedrijf bedraagt minimaal 2 mol per hectare.

Landelijke regeling

De ‘Landelijke beëindigingsregeling veehouderijlocaties’ (Lbv) wordt in het tweede kwartaal 2022 voor de eerste keer opengesteld. Heb je melkvee, varkens of pluimvee? Dan kun je je t.z.t. aanmelden als jouw bedrijf een bepaald niveau aan stikstofdepositie heeft. Deze grens is nog niet bekend.

Overweeg je om te stoppen? Ga dan met ons in overleg. Naast een opkoopregeling spelen nog veel meer andere zaken mee.

Tot slot

Bekijk ook onze andere agro-gerelateerde nieuwsartikelen:

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Visionplanner
Met Visionplanner krijg je inzicht hoe jouw organisatie er financieel voor staat.
Lees verder
arrow right
Hoelang moet je je financiële administratie bewaren?
Staat jouw archief of online database ook vol met administratie van veel jaren? Heel goed, want je bent verplicht je financiële administratie 7 jaar te bewaren. Dit is de fiscale bewaarplicht. Zo kan de Belastingdienst de administratie controleren wanneer zij een aangifte niet vertrouwd of documentatie opvragen voor een onderzoek bij een van jouw zakenpartners of leveranciers. Maar let op, voor sommige documenten geldt een bewaartermijn van 10 jaar. Welke documenten zijn dit? Hoe zit het als je je financiële administratie uitbesteed of als je je bedrijf beëindigt?
Lees verder
arrow right
Assistent accountant audit
Ontelbare uitdagingen, afhankelijk van jouw ambities. Variërend van zelfstandig relatiebeheer tot het meewerken aan een controle. Doorgroei- en ontwikkelingsmogelijkheden zijn hier écht aanwezig. Net als een prettige sfeer en hoge mate van professionaliteit.
    Lees verder
    arrow right
    Twinfield
    Twinfield is een modern, veilig en bovenal gebruiksvriendelijk boekhoudprogramma.
    Lees verder
    arrow right
    Sandy Basjes

    Sandy Basjes

    Financieel administratief medewerker