2 november 2021

Agro: aankondiging twee opkoopregelingen

Ligt jouw bedrijf nabij een Natura 2000-gebied? En overweeg je om jouw bedrijf te beëindigen? Dan is één van de twee aangekondigde opkoopregelingen wellicht interessant voor jou. Wellicht wordt verplaatsen ook toegestaan.

Provinciale regeling

De provinciale regeling voor ‘piekbelasters’ (Maatregel Gerichte Opkoop) is al eerder opengesteld. De tweede openstelling wordt eind dit jaar verwacht. De provincie bepaalt of een bedrijf in aanmerking komt.

Piekbelaster

Je bent een ‘piekbelaster’ als jouw bedrijf is gelegen binnen een straal van 10 km van een Natura 2000-gebied en de stikstofdepositie van jouw bedrijf bedraagt minimaal 2 mol per hectare.

Landelijke regeling

De ‘Landelijke beëindigingsregeling veehouderijlocaties’ (Lbv) wordt in het tweede kwartaal 2022 voor de eerste keer opengesteld. Heb je melkvee, varkens of pluimvee? Dan kun je je t.z.t. aanmelden als jouw bedrijf een bepaald niveau aan stikstofdepositie heeft. Deze grens is nog niet bekend.

Overweeg je om te stoppen? Ga dan met ons in overleg. Naast een opkoopregeling spelen nog veel meer andere zaken mee.

Tot slot

Bekijk ook onze andere agro-gerelateerde nieuwsartikelen:

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Richard Zaagemans

Richard Zaagemans

Pensioen- en Inkomensadviseur

King Finance
Met King Finance heb je overzicht en grip op jouw financiën. 
Lees verder
arrow right
Basecone
Heb jij ook nog een papieren archief en bonnetjes overal? Helemaal niet gek, want zo doen heel veel ondernemers het nog. Het kan alleen overzichtelijker door het creëren van je eigen digitale kantoor! Basecone is de software die jou als ondernemer kan helpen als het gaat om digitale documentverwerking. Basecone herkent facturen automatisch, doet direct een boekingsvoorstel en heeft koppelingen met diverse boekhoudpakketten. Gun jezelf dit gemak en bespaar tijd met Basecone.
Lees verder
arrow right
Snelstart
SnelStart is een eenvoudig en overzichtelijk boekhoudpakket waarmee je veel tijd bespaart.
Lees verder
arrow right