Omnyacc

1 februari 2021

Agro: ISDE nu ook voor energiebesparing

De ‘Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing’ (ISDE) is bedoeld voor particulieren en zakelijke gebruikers. Voor zakelijke gebruikers komen kleinschalige installaties voor de productie van duurzame energie in aanmerking.

Zakelijk gebruiker

Ook voor jouw bedrijf kun je ISDE aanvragen voor een zonneboiler en/of warmtepomp. Vanaf 2021 komen ook zonnepanelen en windturbines voor ISDE in aanmerking. Voor de categorieën ‘Zonneboiler’ en ‘Warmtepomp’ is een apparatenlijst opgesteld met apparaten die voor subsidie in aanmerking komen.

Aanvragen subsidie

Je kunt ISDE het gehele jaar aanvragen bij RVO, zolang het budget toereikend is. De subsidie wordt toegewezen op volgorde van binnenkomst van de aanvraag. Als zakelijk gebruiker vraag je de subsidie aan voordat je de koopovereenkomst voor het apparaat sluit.

Hoogte subsidie

De hoogte van de subsidie is o.a. afhankelijk van de soort installatie en van het vermogen van de installatie. Heb je interesse? Vraag jouw subsidie dan tijdig aan. De aanvragen worden afgehandeld op volgorde van binnenkomst. Onze adviseurs kunnen je ondersteunen bij de aanvraag. Neem gerust contact met ons op. 

Tot slot

Bekijk ook onze andere agro-gerelateerde artikelen:

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Exact
Het online boekhoudprogramma waarmee je tijd overhoudt om te ondernemen
Lees verder
arrow right
Basecone
Heb jij ook nog een papieren archief en bonnetjes overal? Helemaal niet gek, want zo doen heel veel ondernemers het nog. Het kan alleen overzichtelijker door het creëren van je eigen digitale kantoor! Basecone is de software die jou als ondernemer kan helpen als het gaat om digitale documentverwerking. Basecone herkent facturen automatisch, doet direct een boekingsvoorstel en heeft koppelingen met diverse boekhoudpakketten. Gun jezelf dit gemak en bespaar tijd met Basecone.
Lees verder
arrow right
Lijfrente met einddatum 2025? Laat deze uiterlijk eind 2026 ingaan
De uiterste ingangsdatum van een lijfrente is vanaf 2026 gewijzigd. Volgens de Belastingdienst gelden deze nieuwe regels niet voor lijfrentes met een contractuele einddatum in 2025. Deze lijfrentes moeten daarom uiterlijk eind 2026 ingaan. Houd hier rekening mee.
Lees verder
arrow right
Visionplanner
Met Visionplanner krijg je inzicht hoe jouw organisatie er financieel voor staat.
Lees verder
arrow right
Nmbrs
Nmbrs is een softwarepakket dat digitaal ondersteuning biedt op het gebied van HRM en salarisadministratie.
Lees verder
arrow right