Sterk! voor ondernemers
Echt alles onder één dak
Sinds 1930
7.000 klanten gingen je voor

18 oktober 2022

Aof-premie voor kleine werkgever gaat vanaf 2023 omlaag

Het tarief van de gedifferentieerde premie voor het arbeidsongeschiktheidsfonds, de Aof-premie, gaat vanaf 2023 voor kleine werkgevers omlaag. Wat de nieuwe premie exact wordt, is nog niet bekend.

Gedifferentieerde Aof-premie

Met ingang van 1 januari 2022 is de basis-Aof-premie vervangen door een gedifferentieerde premie. Vanaf deze datum betalen kleine werkgevers een lagere gedifferentieerde Aof-premie dan middelgrote en grote werkgevers.

Kleine werkgever

Een werkgever is klein als de premieloonsom van de werkgever maximaal 25 keer het gemiddelde premieloon per werknemer per jaar bedraagt.

Let op!

Het gemiddelde premieloon wordt jaarlijks door het UWV vastgesteld en bedraagt voor 2023 € 36.200. Het premieloon van de werkgever is het premieloon van jaar t-2. Voor de premie 2023 is dus het premieloon van het jaar 2021 van belang.

Tip!

Een startende werkgever wordt tijdens de eerste twee jaar aangemerkt als kleine werkgever. Dat geldt niet als de start plaatsvindt vanuit een overgang van een onderneming.

Verlaging vanaf 2023

Voor de kleine werkgever wordt de Aof-premie vanaf 2023 verlaagd. Hiervoor is in 2023 € 230 miljoen beschikbaar, oplopend naar € 301 miljoen in de periode 2024-2027 en € 401 miljoen in de periode daarna. De exacte premie voor 2023 is nog niet bekend, maar deze zal ongeveer een half procentpunt lager zijn dan zonder het budget van € 230 miljoen het geval zou zijn geweest. In getallen betekent dit voor een werkgever met tien (gemiddeld verdienende) werknemers een voordeel van ongeveer € 1.800.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Update lonenspecial 2022

Update lonenspecial 2022

In de update van de lonenspecial 2022 tref je de belangrijkste wijzigingen aan op het gebied van personeel- en salarisadministratie. De lonenspecial is een handig naslagwerk voor jou als werkgever. Zo blijf je op de hoogte van de laatste actualiteiten. 
Accountantscontrole

Accountantscontrole

Accountantscontrole: de stok achter de deur om processen flink onder de loep te nemen. Met ons advies verbeter je daadwerkelijk. Maak van de nood een deugd.
Echtscheiding

Echtscheiding

Onze juristen kunnen je begeleiden in het scheidingstraject en helpen om de bedrijfscontinuïteit te waarborgen.
Agro: extra vragen voor landbouwtelling

Agro: extra vragen voor landbouwtelling

09-03-2023

Naast de gebruikelijke vragen in de GO moet je dit jaar ook de vijfjaarlijkse ‘Europese landbouwtelling’ invullen.