Omnyacc

22 januari 2024

Zijn bemiddelingskosten lijfrente aftrekbaar?

Je kan een deskundige inschakelen als een afgesloten lijfrentecontract tot uitkering komt en moet worden omgezet in een direct ingaande lijfrente. Wanneer zijn de kosten van een deskundige aftrekbaar, en tot welk bedrag?

Lijfrente

Met het afsluiten van een lijfrente kun je zorgen voor extra inkomen, bijvoorbeeld als aanvulling op jouw pensioen of AOW. De voor de lijfrente betaalde premies zijn onder voorwaarden aftrekbaar. Daar staat tegenover dat de uitkeringen te zijner tijd belast zijn.

Kosten deskundige

Als een afgesloten lijfrentecontract moet worden omgezet in een direct ingaande lijfrente, is het soms noodzakelijk of gewenst hiervoor een deskundige in te schakelen. De Belastingdienst heeft onlangs bekendgemaakt wanneer de kosten van een deskundige aftrekbaar zijn en tot welk bedrag.

Doel

Voorwaarde is dat de bemiddelingskosten moeten worden gemaakt met het doel uitkeringen uit een bestaand lijfrentecontract te verwerven. Er moet bijvoorbeeld schriftelijk worden aangetoond dat de ontvanger van de uitkeringen nog in leven is. De kosten van een dergelijke deskundige zijn aftrekbaar tot een bedrag van € 250.

Geen deskundige?

Indien degene die de lijfrente gaat ontvangen zelf in staat is om e.a. te regelen omtrent de lijfrente, mag dat uiteraard ook. Een financiële instelling, zoals een verzekeraar of bank, is dan wel verplicht een kennis- en ervaringstoets af te nemen bij de klant, zodat men weet dat de klant snapt en zich realiseert wat het product inhoudt en wat de risico’s en voor- en nadelen zijn.

Het is echter niet van belang of er een kennis- en ervaringstoets beschikbaar is en of de kosten van een deskundige dus voorkomen hadden kunnen worden. Ook dan zijn de bemiddelingskosten van een professional gewoon aftrekbaar tot genoemd maximum.

Let op!

Bemiddelingskosten om een uitgestelde lijfrente af te sluiten, zijn niet aftrekbaar.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Stage samenstelpraktijk
Ben jij op zoek naar het beste van twee werelden? Ons kantoor in Leeuwarden biedt een unieke kans om ervaring op te doen in de samenstelpraktijk. Tijdens deze stage krijg je de kans om écht mee te draaien in de praktijk en jezelf te ontwikkelen binnen een professioneel team. Ben jij die gedreven accountancytopper met oog voor de digitale toekomst en zin om je handen uit de mouwen te steken? Dan zoeken wij jou!
Lees verder
arrow right
Ronald de Vries

Ronald de Vries

Relatiebeheerder

Controleer je recht op LKV 2025 bij overgang van een onderneming
De Belastingdienst houdt in de beschikkingen Wet tegemoetkomingen loondomein (Wtl) 2025 niet altijd op de juiste manier rekening met de overgang van een onderneming. Controleer daarom tijdig de beschikking die tussen begin juni en eind juli 2026 wordt verstuurd en maak indien nodig binnen de termijn bezwaar.
Lees verder
arrow right