19 mei 2020

Geen btw op mondkapjes

Voor mondkapjes zal vanaf 25 mei een btw-tarief gelden van 0%. Het nultarief geldt tot 1 september 2020 en hangt samen met de verplichting om vanaf 1 juni een mondkapje te dragen in het openbaar vervoer.

Ook medische mondkapjes

Het nultarief geldt voor alle soorten mondkapjes, zowel medische als niet-medische. Vanwege de verplichting tot dragen van een mondkapje in het openbaar vervoer, wil het kabinet er alles aan doen de prijs van de mondkapjes zo laag mogelijk te houden.

Wel aftrek voor ondernemer

Omdat het nultarief wordt toegepast in plaats van een btw-vrijstelling, behouden de producent en verkopers van de mondkapjes wel hun recht op aftrek op aan hen in rekening gebrachte btw.

Heb je vragen over het nultarief? Neem gerust contact met mij op.

Disclaimer

Omnyacc doet haar best om de informatie volledig te laten zijn. Echter, de ontwikkelingen en aanpassingen volgen elkaar in snel tempo op. De corona maatregelen zijn bijzondere maatregelen in een bijzondere tijd en de Rijksoverheid speelt in op wijzigingen in de omstandigheden en verbeteringen en aanvullingen van de regelingen. Onze nieuwsberichten kunnen om die reden niet meer up to date zijn op het moment dat deze door jou worden gelezen.

Unit4
Met Unit4 Multivers online heb je jouw financiën altijd onder controle.
Lees verder
arrow right
Reorganisatie en ontslag
Onze HRM-specialisten en arbeidsrechtjuristen staan klaar om je van a tot z te begeleiden.
Lees verder
arrow right
Peter Bancken

Peter Bancken

Zelfstandig assistent-accountant

Managementassistent
Ben jij een proactieve en veelzijdige managementassistent die graag het verschil maakt in een kleinschalige, dynamische werkomgeving? Heb je affiniteit met administratieve taken en ben je communicatief sterk? Dan zijn wij op zoek naar jou!
Lees verder
arrow right
Inkomens- en verzuimverzekering
Als ondernemer kun je niet alle risico’s zelf dragen. Het verzuimrisico is daar een mooi voorbeeld van.
Lees verder
arrow right