30 juni 2025

Meer loonheffing inhouden op verzoek van werknemer

De loonheffingen worden berekend aan de hand van tabellen. Mag een werkgever daarvan afwijken en extra loonheffing inhouden? Dat mag, maar alleen als de werknemer daar zelf om vraagt en toestemming geeft.

Waarom meer loonheffing inhouden?

Als een werknemer gelijktijdig meerdere dienstbetrekkingen heeft, kan het zijn dat de loonheffing die totaal wordt ingehouden bij deze dienstbetrekkingen, lager is dan de werknemer bij zijn aanslag inkomstenbelasting moet betalen. De verschillende werkgevers houden immers geen rekening met het loon bij de andere dienstbetrekkingen en voor de aanslag inkomstenbelasting worden deze lonen wel bij elkaar opgeteld.

Om te zorgen dat de loonheffing meer overeenstemt met de inkomstenbelasting, kan een werknemer aan zijn werkgever vragen om meer loonheffing in te houden.

Let op!

Dit kan zich ook voordoen als een werknemer meerdere pensioenen heeft of als hij bijvoorbeeld naast een pensioen ook nog werkzaamheden bij een werkgever verricht.

Alleen op verzoek/met toestemming

Het inhouden van meer loonheffing in afwijking van wat de tabellen berekenen, mag alleen op verzoek van de werknemer of met zijn toestemming.

Niet verplicht

Een werkgever is overigens niet verplicht om in te gaan op een dergelijk verzoek van een werknemer. Wil een werkgever niet meer loonheffingen inhouden en wil een werknemer toch voorkomen dat hij bij de aanslag inkomstenbelasting geconfronteerd wordt met een bij te betalen bedrag? Dan kan de werknemer altijd zelf de Belastingdienst verzoeken om een voorlopige aanslag op te leggen.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Kosten aandelenuitgifte bv niet aftrekbaar
Wanneer een bv aandelen uitgeeft aan werknemers, zijn de bijbehorende kosten niet aftrekbaar. Dit geldt zowel bij verwatering door nieuwe aandelen als wanneer daarvan geen sprake is. Ook kosten die voortkomen uit een gevormde voorziening blijven niet aftrekbaar.
Lees verder
arrow right
Let op VvE-lasten bij vrijstelling overdrachtsbelasting
Bij de aankoop van een appartement kan het zijn dat je verplicht bent om bepaalde lasten van de Vereniging van Eigenaren (VvE) over te nemen. Zo’n over te nemen last, zoals bijvoorbeeld een lening, kan invloed hebben op de uiteindelijke koopsom. Kom je in aanmerking voor een vrijstelling van overdrachtsbelasting? Let dan goed op.
Lees verder
arrow right
Btw-herziening diensten vanaf 2026
Vanaf 2026 gaat er een btw-herzieningsregeling gelden voor diensten aan onroerende zaken van minimaal € 30.000. Voor roerende en onroerende investeringsgoederen bestaat deze regeling al langer.
Lees verder
arrow right