Omnyacc

29 januari 2020

Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO)

De aanvraagprocedure van de Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO) is op twee punten gewijzigd. Dit om te realiseren dat werkgevers flexibeler gebruik kunnen maken van de wet. De voorwaarden blijven gelijk aan 2019.

WBSO

Met de WBSO worden kosten voor research en development verlaagd door een korting op de loonheffing. De hoogte van de investeringskosten bepaalt het fiscale voordeel.

Wijzigingen

De eerste wijziging is dat vanaf 1 januari 2020 de 'tussenmaand' bij het aanvragen vervalt. Voorheen moesten werkgevers een WBSO-aanvraag minimaal een volle kalendermaand voorafgaand aan de periode waarop de aanvraag betrekking heeft, aanvragen.

Als een werkgever dus met ingang van 1 februari 2020 gebruik wil maken van de WBSO, dan kan hiervoor op 31 januari 2020 nog een aanvraag worden ingediend.

Let op!
Er geldt een uitzondering voor aanvragen voor een periode die ingaat op 1 januari. Deze aanvragen moeten vanaf 2020 uiterlijk op 20 december worden ingediend.

Vier keer per jaar aanvragen

De tweede wijziging heeft betrekking op het aantal aanvragen per jaar. Met ingang van dit jaar mag maximaal vier keer per jaar een WBSO-aanvraag worden ingediend, voor een periode van minimaal drie maanden. Voorheen kon maximaal drie keer per jaar een aanvraag worden ingediend.

Heb je vragen over de aanvraagprocedure van de WBSO of over de voorwaarden? Wij adviseren je graag.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Strategisch bedrijfsadvies: richting
Waar wil je met je bedrijf naartoe? Zonder duidelijke koers vaar je op gevoel en blijft het lastig om keuzes te maken die je écht verder helpen.
Lees verder
arrow right
Strategisch bedrijfsadvies: groei
Je wilt vooruit, maar hoe doe je dat op een gezonde manier? Groei vraagt om slimme keuzes en gerichte actie.
Lees verder
arrow right
Belastingadviseur
Ben jij een ervaren belastingadviseur die graag werkt aan complexe fiscale vraagstukken en kennis deelt met collega’s? Dan is dit jouw volgende stap bij Omnyacc.
Lees verder
arrow right
Ronald Stam

Ronald Stam

Senior belastingadviseur