Omnyacc

13 december 2021

Agro: 7e Actieprogramma en ‘grondgebonden’

In het concept 7e AP werd een rustgewas voor graasdierenbedrijven verplicht gesteld. In het definitieve 7e AP is deze verplichting niet opgenomen. Hiervoor in de plaats komt een verplicht areaal (blijvend) grasland voor de melkveebedrijven en bedrijven zoog- en weidekoeien.

Vorm van ‘grondgebondenheid’

Bedrijven met melkkoeien en/of zoog-/weidekoeien moeten in de toekomst een bepaald areaal (blijvend) grasland hebben. De komende maanden wordt deze voorwaarde nader uitgewerkt. Ook is nog niet bekend vanaf welk jaar deze verplichting gaat gelden.

Vooruitlopen op ‘Toekomstig mestbeleid’

Met deze maatregel wordt vooruitgelopen op de spoor 1 van het ‘Toekomstig mestbeleid’. Met spoor 1 wordt gestreefd naar 100% ‘grondgebondenheid’ voor bovengenoemde bedrijven vanaf circa het jaar 2030.

Niet voor overige graasdierbedrijven

Bedrijven met overige graasdieren krijgen niet met deze eisen te maken.

Ook eis rustgewassen op bouwland zand- en lössgrond

Vanaf 2023 zijn voor alle graasdierbedrijven ook de eisen t.a.v. rustgewassen op bouwland op zand- en lössgrond van toepassing.

Voor alle bedrijven met melkvee, weide- of zoogkoeien geldt straks een verplicht areaal grasland.

Tot slot

Bekijk ook de andere agro gerelateerde artikelen:

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Agro: 7e Actieprogramma ingrijpend
In het definitieve 7e Actieprogramma Nitraatrichtlijn (7e AP) zijn diverse maatregelen voor het mestbeleid voor de komende jaren opgenomen. Ondanks enkele aanpassingen blijven het ingrijpende maatregelen voor diverse sectoren.
Lees verder
arrow right
Duurzame inzetbaarheid/verzuim
Met duurzame inzetbaarheid en verzuimmanagement voorkom, beheers en dring je verzuim terug.
Lees verder
arrow right
Marisa van der Bij-Klompmaker

Marisa van der Bij-Klompmaker

Casemanager

Salarisadministrateur
Ben jij een ervaren salarisadministrateur en wil je werken in een organisatie waar jouw kennis echt wordt gewaardeerd? Dan hebben wij een mooie rol voor je in Den Helder. In deze rol beheer je een eigen klantenportefeuille en ben je het vertrouwde aanspreekpunt voor ondernemers. Je zorgt dat de salarisadministratie klopt tot in detail en volgens de laatste wet- en regelgeving. Dat doe je in een betrokken team waar samenwerken, kennis delen en een prettige werksfeer centraal staan. En minstens zo belangrijk: er is volop ruimte om jezelf verder te ontwikkelen.
Lees verder
arrow right