15 maart 2022

Agro: opgave (EA-)vanggewas in GO

In de Gecombineerde Opgave (GO) moet je per perceel gegevens invullen voor ‘Mest’ en ‘GLB’. Dit geldt onder andere voor de opgave van jouw (EA-)vanggewassen. Naast het gewas is ook de zaaidatum van belang. Je vult deze gegevens in bij ‘Volgteelt’.

EA-vanggewas voor invulling vergroeningseis

Wil je jouw verplichtingen t.a.v. de vergroeningseisen (deels) invullen met EA-vanggewassen? Dat moet je van deze EA-vanggewassen gegevens invullen bij de betreffende percelen, zoals het soort vanggewas, de categorie en de zaaidatum (of oogstdatum van de hoofdteelt bij onderzaai).

Zaaidatum voor verplichte teeltperiode

Een EA-vanggewas moet je tenminste 8 weken telen. Voor de controle van deze termijn gaat RVO in eerste instantie uit van de opgegeven zaaidatum. Het is van belang om de toekomstige zaaidatum zo goed mogelijk in te schatten. Je kunt de inzaaidatum, onder voorwaarden, later nog aanpassen.

Ruim opgeven EA-vanggewassen

Het is verstandig om bij zoveel mogelijk percelen EA-vanggewassen op te geven. Je bent dan later in het seizoen flexibeler bij de daadwerkelijke inzaai. Teel je op een perceel toch geen EA-vanggewas, dan hoef je dat niet te melden. Je moet natuurlijk wel aan de 5%-eis blijven voldoen.

Verplicht vanggewas na mais op zand-/lössgrond

Teel je mais op zand-/lössgrond? Dan ben je verplicht om een vanggewas te telen. Bij de opgave moet je ook de inzaaidatum opgeven. Daarbij is het vooral van belang of deze datum uiterlijk 1 oktober is of na 1 oktober. Dit heeft te maken met de eisen die aan het vanggewas worden gesteld. Ook deze inzaaidatum kun je later aanpassen.

Naast het EA-vanggewas en het verplichte vanggewas na mais op zand- en lössgrond kun je ook andere volgteelten opgeven. Voor deze volgteelten kun je mogelijk een extra stikstofnorm toepassen.

Tot slot

Lees ook de andere agro-gerelateerde nieuwsartikelen:

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Hond meenemen naar het werk kan arbeidsvoorwaarde zijn
Rechters krijgen in het arbeidsrecht regelmatig bijzondere vragen voorgelegd. Zo ook in een recente zaak waarin centraal stond of het meenemen van een hond naar het werk als arbeidsvoorwaarde geldt.
Lees verder
arrow right
Financiële planning
Met financiële planning breng je inzicht en overzicht in je financiële huishouden, zodat jij de dingen kan doen die je wilt! Een helicopterview op het hele plaatje.
Lees verder
arrow right
Yoeri Kramer

Yoeri Kramer

Belastingadviseur

Twinfield
Twinfield is een modern, veilig en bovenal gebruiksvriendelijk boekhoudprogramma.
Lees verder
arrow right