27 januari 2022

Agro: uitrijseizoen mest

Vanaf 1 februari mag je weer overal vaste mest uitrijden. Voor drijfmest begint de uitrijperiode op 16 februari. Hieronder hebben we de uitrijregels voor het voorjaar voor jou op een rijtje gezet.

Uitrijden drijfmest

Op grasland mag je vanaf 16 februari drijfmest aanwenden. Dit geldt voor alle grondsoorten.

Op bouwland mag je ook vanaf 16 februari drijfmest aanwenden. Dit geldt voor alle grondsoorten. Alleen op zand- en lössgrond mag je pas vanaf 15 maart mest aanwenden op percelen die je als ‘maisperceel’ hebt gemeld bij RVO.

Uitrijden vaste mest

Op grasland mag je vanaf 1 februari vaste mest aanwenden. Dit geldt voor alle grondsoorten. Op klei- en veengrond mag je ook in december en januari vaste strorijke mest aanwenden.

Op bouwland klei- en veengrond mag je het hele jaar vaste mest aanwenden.

Op zand-/lössgrond mag dat vanaf 1 februari, bij boomteelt het hele jaar.

Emissiearm uitrijden: resultaat telt

In de praktijk zijn er diverse technieken en apparaten om de mest emissiearm aan te wenden. Echter bij controle beoordeelt NVWA vooral het resultaat van het emissiearm aanwenden. Is met de juiste apparatuur het resultaat toch onvoldoende? Dan kun je een boete en een randvoorwaardenkorting krijgen. Let bij het gebruik van de sleepvoet op de verplichte verdunning met water.

Houd rekening met de uitrijregels. Met name de uitgestelde datum voor gemelde ‘maispercelen’.

Tot slot

Lees ook de andere agro gerelateerde nieuwsartikelen:

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Exact
Het online boekhoudprogramma waarmee je tijd overhoudt om te ondernemen
Lees verder
arrow right
Visionplanner
Met Visionplanner krijg je inzicht hoe jouw organisatie er financieel voor staat.
Lees verder
arrow right
Basecone
Heb jij ook nog een papieren archief en bonnetjes overal? Helemaal niet gek, want zo doen heel veel ondernemers het nog. Het kan alleen overzichtelijker door het creëren van je eigen digitale kantoor! Basecone is de software die jou als ondernemer kan helpen als het gaat om digitale documentverwerking. Basecone herkent facturen automatisch, doet direct een boekingsvoorstel en heeft koppelingen met diverse boekhoudpakketten. Gun jezelf dit gemak en bespaar tijd met Basecone.
Lees verder
arrow right
ISDE-subsidie verlengd tot en met 2026
De Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE) wordt ook in 2026 voortgezet. Het kabinet heeft dit besluit genomen op basis van een evaluatie waaruit bleek dat de regeling zeer succesvol is.
Lees verder
arrow right
25 tips voor je bedrijfsfinanciering
Met hun bancaire achtergrond, opleiding tot financieringsspecialist en ervaring geven onze financieringsspecialisten Jos de Lange en William van Haaster je 25 tips op gebied van bedrijfsfinancieringen.
Lees verder
arrow right