Omnyacc

14 november 2022

Mogelijkheid betalen Btw-aangifte via iDEAL

Het is voor jou als ondernemer mogelijk om jouw af te dragen omzetbelasting te betalen iDEAL.  Op deze manier wil de Belastingdienst betalingen makkelijker maken en fouten zoveel mogelijk voorkomen. 

Gebruik iDEAL neemt toe

Ondernemers betalen hun af te dragen omzet- en loonbelasting al steeds vaker via iDEAL. Hierbij was men tot nu toe afhankelijk van de mogelijkheden die hun boekhoud- en salarissoftware boden. Door betalingen van omzetbelasting via ‘Mijn Belastingdienst Zakelijk’ mogelijk te maken, zullen betalingen via iDEAL naar verwachting nog verder toenemen.

Betaalgemak

IDEAL biedt met name betaalgemak. Men hoeft namelijk geen gegevens meer over te typen, maar slechts enkele zaken op het scherm aan te klikken en is dan klaar. Het betaalkenmerk en bedrag zijn ook al vooraf ingevuld.

Aansluiting op overzicht 'betalen en ontvangen'

De Belastingdienst werkt nu aan de aansluiting van iDEAL op het overzicht ‘betalen en ontvangen’. Op deze manier kunnen ondernemers in de toekomst ook andere aanslagen via iDEAL betalen.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Theo Plaatsman

Theo Plaatsman

Senior assistent accountant

Fiscale bijeenkomst Den Helder
Op maandagavond 3 november en dinsdagavond 4 november 2025 organiseren wij een fiscale bijeenkomst vol actuele ontwikkelingen en praktische tips. Tijdens deze avonden bespreken we diverse belastingonderwerpen die voor jou relevant kunnen zijn. Uiteraard wordt er ook ingegaan op de ontwikkelingen naar aanleiding van het Belastingplan 2026. Kom je ook?
Lees verder
arrow right
Hoelang moet je je financiële administratie bewaren?
Staat jouw archief of online database ook vol met administratie van veel jaren? Heel goed, want je bent verplicht je financiële administratie 7 jaar te bewaren. Dit is de fiscale bewaarplicht. Zo kan de Belastingdienst de administratie controleren wanneer zij een aangifte niet vertrouwd of documentatie opvragen voor een onderzoek bij een van jouw zakenpartners of leveranciers. Maar let op, voor sommige documenten geldt een bewaartermijn van 10 jaar. Welke documenten zijn dit? Hoe zit het als je je financiële administratie uitbesteed of als je je bedrijf beëindigt?
Lees verder
arrow right
Begeleiden belastingcontrole
Staat de Belastingdienst binnenkort bij jou op de stoep voor een controle? Dat kan, want per jaar controleren zij tienduizenden ondernemers.
Lees verder
arrow right