31 januari 2020

Brexit update

Na lang wikken en wegen is de deal eindelijk rond: vandaag, om middernacht Nederlandse tijd, vertrekt het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie. De Brexit is met een ruime meerderheid van het Europese parlement ingezet. De onzekerheid is echter nog niet van de baan.

Nog geen nieuwe handelsrelatie

De Brexit luidt een transitieperiode in die tot het eind van dit jaar zal duren. De EU-regels blijven dan ook gewoon aan de overkant van het Kanaal gelden. Voor ondernemers verandert er in deze periode dus vrijwel niets. In februari of maart beginnen de onderhandelingen over een nieuwe handelsrelatie tussen het VK en de EU.

Onder welke voorwaarden EU-ondernemers na de overgangsperiode in en met het VK zaken kunnen doen, is dus nog niet duidelijk. Het VK heeft echter al wel aangegeven dat het de interne EU-markt wil verlaten. Dit betekent dat er voor ondernemers hoe dan ook zaken zullen veranderen.

Vertrek zonder deal? Het kan nog steeds

De verwachting is dat de onderhandelingen tussen de EU en het VK opnieuw niet van een leien dakje zullen gaan. De overgangsperiode tot en met 31 december zou dan ook best eens te kort kunnen zijn om het over alle heikele onderhandelingspunten eens te worden.

In dat geval kan de overgangsperiode met twee jaar worden verlengd, mits de EU en het VK hiermee instemmen. De Britse premier Boris Johnson heeft echter in de Brexit-wet laten opnemen dat hij hier niet om zal vragen. Dan ligt alsnog een wanordelijk vertrek zonder akkoord op de loer.

Bereid je voor

Voor jou als ondernemer is het zaak dat je de relatief korte transitieperiode gebruikt om je verder voor te bereiden op de Brexit. Hoe de handelsrelatie met het VK er ook komt uit te zien, na 31 december 2020 worden douaneaangiften bijvoorbeeld sowieso onderdeel van invoer uit of export naar het VK. Het Europese vrije verkeer van goederen en personen geldt dan niet langer aan de overkant van het Kanaal.

Als er meer bekend wordt over de toekomstige handelsrelatie, kun je dit vinden op Brexitloket.nl en in de Brexit Impact Scan. Heb je nog vragen? Wij adviseren je graag. Neem dan contact met ons op.

Strategisch bedrijfsadvies: rust
Rust is geen luxe maar een fundament voor groei. Bouw aan een sterk bedrijf waarmee je vooruit kunt kijken in plaats van achter de feiten aan te lopen.
Lees verder
arrow right
Casemanager verzuim
Help jij werkgevers en werknemers met verzuim en inzetbaarheid? Ken jij de Wet Verbetering Poortwachter goed en heb je ervaring met verzuimbeleid? Werk je graag samen met verschillende specialisten om de inzetbaarheid van de werknemers van onze klanten te verbeteren? Dan is deze functie iets voor jou!
Lees verder
arrow right
Lagere accijnskorting op brandstof in 2026
De Tweede Kamer wil dat de accijnskorting op fossiele brandstoffen in 2026 verder omlaag gaat. Hierdoor zul je aan de pomp waarschijnlijk meer kwijt zijn.
Lees verder
arrow right
Junior belastingadviseur
Wil jij je fiscale carrière een sterke start geven? Bij Omnyacc in Schagen krijg je de kans om direct mee te draaien in de praktijk, te leren van ervaren collega’s en te groeien binnen een betrokken en professioneel team. Vanuit jouw rol werk je mee aan uiteenlopende fiscale vraagstukken voor onze mkb-klanten en ontwikkel je stap voor stap meer zelfstandigheid.
Lees verder
arrow right
Factoring
Factoring is een vorm van werkkapitaalfinanciering. Je draagt je facturatie en debiteurenrisico over aan een gespecialiseerd bedrijf, de factoringmaatschappij.
Lees verder
arrow right