1 mei 2025

Kabinet werkt aan belastingkorting voor aandelenopties bij start-ups en scale-ups

Om start-ups en scale-ups aantrekkelijker te maken voor talentvolle werknemers, wil het kabinet een fiscale regeling invoeren waarbij aandelenopties fiscaal gunstiger worden behandeld. De regeling biedt belastingkorting en uitstel van belastingheffing en wordt naar verwachting per 2027 ingevoerd.

Belastingkorting aandelenopties

Het voorstel is om een belastingkorting in de loonbelasting te introduceren voor voordelen uit aandelenopties voor werknemers van start-ups en scale-ups. De belastingkorting wordt vormgegeven door de grondslag van de voordelen uit aandelenopties te beperken tot 65%, zodat over een lager voordeel belasting wordt geheven. Het doel is om het effectieve tarief uit te laten komen op de belastingheffing in box 2.

Uitstel belastingheffing aandelenopties

Het voorstel is om ook het moment van belastingheffing uit te stellen naar uiterlijk het moment waarop de aandelen - die verkregen zijn na uitoefening van de aandelenopties - worden verkocht. Op die manier hoeft er nog geen belasting betaald te worden als er nog geen geld beschikbaar is.

Vanaf 2027?

Het doel is om de regeling met ingang van 2027 in werking te laten treden. De regeling wordt op dit moment uitgewerkt tot een wetsvoorstel en is dus nog niet definitief. De Tweede Kamer wordt voor het zomerreces nader geïnformeerd.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

30%-regeling bij overstap naar nieuwe werkgever: hoe zit dat?
Mag je voor een nieuwe werknemer de 30%-regeling toepassen als zijn vorige werkgever die ook al toepaste en de looptijd van vijf jaar nog niet is verstreken? Ja, dat kan onder voorwaarden, maar let daarbij vooral op de driemaandstermijn.
Lees verder
arrow right