Omnyacc

11 juli 2022

Onderzoek opties rechtsherstel niet bezwaarmakers box 3

Heb je geen of te laat bezwaar gemaakt tegen de Box 3-heffing? Er zijn in opdracht van de Tweede Kamer verschillende opties onderzocht om toch rechtsherstel te bieden. Dit rechtsherstel is juridisch niet verplicht, maar de minister kan besluiten om dit toch te bieden. Of dit gebeurt en hoe, wordt op Prinsjesdag 2022 bekendgemaakt.

Verschillende opties

Er zijn verschillende opties onderzocht:

  1. Geen rechtsherstel voor niet-bezwaarmakers
  2. Volledig rechtsherstel voor niet-bezwaarmakers
  3. Gedeeltelijk rechtsherstel voor niet-bezwaarmakers. Binnen deze optie zijn verschillende sub-opties onderzocht, te weten:
    a. rechtsherstel volgens de forfaitaire spaarvariant met een maximum herstelbedrag
    b. rechtsherstel volgens de forfaitaire spaarvariant tot aan een maximum vermogen
    c. uitkering van een vast of variabel bedrag
    d. verhoging van het heffingsvrije vermogen

Vervolg

In de periode tot Prinsjesdag 2022 wordt onderzocht wat de gevolgen van de verschillende opties voor de uitvoering zijn. Ook wordt meegewogen of een optie rechtvaardig en juridisch houdbaar is en wat de budgettaire gevolgen zijn. Het kabinet verwacht in augustus een keuze te maken en op Prinsjesdag bekend te maken of rechtsherstel geboden wordt. Na het debat met de Tweede Kamer kan een definitief besluit genomen worden.

Let op!
De uiteindelijke keuze zal nadrukkelijk afhangen van de uitvoerbaarheid en de budgettaire gevolgen. Bij volledig rechtsherstel voor niet-bezwaarmakers zou dit laatste kunnen oplopen tot € 7 miljard.

Tip!

Je hoeft op dit moment geen actie te ondernemen om in aanmerking te komen voor het eventuele rechtsherstel.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Vrijstelling btw voor praktijkondersteuner huisarts
Huisartsen maken vaak gebruik van praktijkondersteuners, bijvoorbeeld voor het informeren en behandelen van patiënten met chronische aandoeningen. De vraag is of de werkzaamheden van een praktijkondersteuner vallen onder de btw-vrijstelling voor medische diensten. Aan de hand van een praktijkvoorbeeld wordt dit toegelicht.

Lees verder
arrow right
Scholingskosten voor algemene opleiding niet aftrekbaar
Sinds 2022 zijn scholingskosten in principe niet langer aftrekbaar. Toch lopen er nog meerdere procedures over de aftrek van scholingskosten die vóór 2022 zijn gemaakt. In één van deze zaken stond de vraag centraal of de kosten van een vwo-opleiding voor aftrek in aanmerking komen.
Lees verder
arrow right