Omnyacc

22 februari 2023

Salderingsregeling zonne-energie op termijn afgeschaft

Er is vanuit de Tweede De Tweede Kamer ingestemd met het op termijn afschaffen van de salderingsregeling op zonne-energie. Of de salderingsregeling ook daadwerkelijk wordt afgeschaft, hangt af van de Eerste Kamer die ook nog met het voorstel moet instemmen.

Salderingsregeling

Eigenaren van zonnepanelen kunnen nu hun opgewekte energie nog salderen met de afgenomen energie. Op deze manier is energie die men op het moment van opwekken niet zelf nodig heeft, toch rendabel. Het plan is om deze salderingsregeling vanaf 2025 in etappes af te bouwen.

Afbouw

De afbouw betekent dat iedereen tot en met 2024 nog alle opgewekte stroom kan salderen met afgenomen stroom. In 2025 en 2026 mag men nog maar 64% salderen. Daarna wordt de salderingsregeling jaarlijks met 9% afgebouwd tot en met 2030. Zodoende kan men in 2030 nog 28% salderen. Vanaf 2031 verdwijnt de mogelijkheid tot salderen volledig. Voor geleverde stroom wordt dan nog wel een vergoeding betaald.

Moties en amendementen

Er zijn bij de behandeling van de salderingsregeling tal van moties en amendementen ingediend en aangenomen. De Tweede Kamer wil bezitters van zonnepanelen toch deels tegemoetkomen met betrekking tot het nadeel van het schrappen van de salderingsregeling. Zo wil de Kamer de hoogte van de terugleververgoeding tot 2027 in de wet vastleggen net als de verplichting te salderen per tariefperiode.

Deze aangenomen moties moeten ertoe leiden dat er duidelijkheid komt in de wijze waarop de salderingsregeling moet worden toegepast en dat energiemaatschappijen hierin geen onderscheid meer kunnen maken. Nu kunnen energiemaatschappijen onder meer nog zelf bepalen welke terugleververgoeding ze hanteren.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Dga-taks lenen bij vennootschap (Wet excessief lenen) 2026
De Wet excessief lenen bij eigen vennootschap bepaalt dat een dga belasting betaalt over leningen die de grens van € 500.000 bij de eigen bv overschrijden. Bij het vaststellen van deze drempel kunnen ook andere leningen mee worden geteld. Daarnaast zijn er uitzonderingen op de regel mogelijk. Het meetmoment voor 2026 is 31 december 2026. Je hebt dus tot die datum de tijd om te beoordelen wat de wet voor uw situatie betekent en of er nog actie nodig is.
Lees verder
arrow right
Visionplanner
Met Visionplanner krijg je inzicht hoe jouw organisatie er financieel voor staat.
Lees verder
arrow right
Financieringen
Als ondernemer zie je kansen in de markt, mogelijkheden om jouw bedrijf uit te breiden of een bedrijf over te nemen. Hier heb je vaak een aanvullende financiering voor nodig.
Lees verder
arrow right
Lisenka Dekker

Lisenka Dekker

Assistent-accountant

Fokke Rinzema

Fokke Rinzema

Assistent accountant

Basecone
Heb jij ook nog een papieren archief en bonnetjes overal? Helemaal niet gek, want zo doen heel veel ondernemers het nog. Het kan alleen overzichtelijker door het creëren van je eigen digitale kantoor! Basecone is de software die jou als ondernemer kan helpen als het gaat om digitale documentverwerking. Basecone herkent facturen automatisch, doet direct een boekingsvoorstel en heeft koppelingen met diverse boekhoudpakketten. Gun jezelf dit gemak en bespaar tijd met Basecone.
Lees verder
arrow right