Omnyacc

22 december 2020

Corona: steun voor innovatie 

De bestaande Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO) wordt door de coronacrisis volgend jaar gebruikt om innovatieve bedrijven volgend jaar extra financiële ondersteuning te bieden. 

WBSO

Innovatieve bedrijven krijgen via de WBSO financiële ondersteuning voor de hiermee samenhangende kosten. Via de WBSO wordt een percentage van de kosten vergoed via door een korting op de af te dragen loonheffing. Innovatieve zzp’ers profiteren dus niet van de WBSO maar krijgen een aftrek op de winst.

Verhoging percentages

Volgend jaar worden de percentages van de WBSO verhoogd. Over de eerste € 350.000 aan innovatieve kosten ontvangt een ondernemer in 2021 40% aan tegemoetkoming in plaats van 32% nu. Over het meerdere aan innovatieve kosten blijft de tegemoetkoming gehandhaafd op de huidige 16%.

Ook voor starters

Ook starters krijgen in 2021 meer steun voor innovatie. Het percentage in de WBSO over de eerste € 350.000 aan innovatieve kosten stijgt voor hen van 40% naar 50%. Over het meerdere blijft ook voor hen de tegemoetkoming 16% van de kosten.

Heb je vragen over de WBSO? Neem dan contact met ons op.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Marianne van der Leek-Pieters

Marianne van der Leek-Pieters

Senior adviseur pensioen & inkomen

Nmbrs
Nmbrs is een softwarepakket dat digitaal ondersteuning biedt op het gebied van HRM en salarisadministratie.
Lees verder
arrow right
WMO-verklaring
Voor financiering vanuit de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteuning) en Jeugdwet geldt een plicht tot accountantscontrole. Benieuwd hoe onze aanpak voor jou werkt en wat dit je kunt opleveren?
Lees verder
arrow right
Belinda Hemke

Belinda Hemke

Senior salarisadviseur