13 oktober 2020

Subsidie op uitstootvrije variant bestelbus of vrachtwagen

De zero-emissiezones kunnen vanaf 2025 nog verder worden ingesteld door gemeenten. Dit betekent dat er alleen nog bestelbussen en vrachtwagens mogen rijden zonder uitlaatgassen. Om de ondernemer tegemoet te komen komt er een landelijke overgangsregeling. Ook komt er een subsidiemogelijkheid om over te stappen op een schone variant.

Voor de overstap naar een schone bestelbus of vrachtwagen zijn er fiscale voordelen en komen subsidies beschikbaar. Ondernemers kunnen tussen 2021 en 2025 hiervoor al in aanmerking komen. Ook voor vrachtwagens zijn er subsidiemogelijkheden. Daarnaast zijn er diverse fiscale regelingen die investeren in een schone bedrijfswagen voordeliger maken.

De meest vervuilende bestelbussen en vrachtauto’s gaan er met deze overgangsregeling het eerst uit. Staatssecretaris Stientje Van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat) heeft daar met diverse partijen uit onder andere de transportsector, ondernemersverenigingen en gemeenten een akkoord over bereikt.

Emissieloos rijden

Steden kunnen vanaf 1 januari 2025 een zero-emissiezone invoeren, op voorwaarde dat ze die minimaal vier jaar van tevoren aankondigen. Nieuwe bestel- of vrachtwagens die na 2025 op kenteken worden gezet en in deze stadscentra willen komen, moeten emissieloos rijden. Ondernemers die in zo’n zone moeten zijn en die nog een bestelbus of vrachtwagen met een fossiele verbrandingsmotor hebben, krijgen wat langer de tijd om over te stappen. De overgangsfase voor dit type bestelauto’s eindigt namelijk in 2027 en voor vrachtwagens eind 2029.

Particulieren met een bestelbus of vrachtauto kunnen een ontheffing krijgen bij de gemeente. Dat geldt ook voor bepaalde categorieën voertuigen waarvoor nog geen goed emissieloos alternatief beschikbaar is.

Wil jij meer weten over de landelijke overgangsregeling voor de bestelbus of vrachtwagen in zero-emissiezones? Of ben jij al benieuwd naar de subsidies voor de overstap op een schone bestelbus of vrachtwagen? Laat het ons gerust. Neem contact met ons op om jouw situatie te bespreken. 

Toch een zachte landing bij schijnzelfstandigheid in 2026
De zachte landing bij de handhaving van schijnzelfstandigheid wordt in 2026 deels voortgezet. Hoewel het kabinet eerder geen gehoor gaf aan aangenomen moties, heeft het op 19 december 2025 besloten deze aanpak toch gedeeltelijk te verlengen.
Lees verder
arrow right
Lonenspecial 2024
Voor jou als werkgever is het belangrijk om op de hoogte te zijn op het gebied van personeels- en salarisadministratie. In de lonenspecial 2024 vind je de belangrijkste wijzigingen op dit gebied. De lonenspecial is een handig naslagwerk. Zo blijf je op de hoogte van de laatste actualiteiten. Vragen? Neem gerust contact met ons op.
Lees verder
arrow right
Wet toekomst pensioenen: voorkom een dure loonbelastingclaim
Alle pensioenregelingen moeten uiterlijk in 2028 voldoen aan de Wet toekomst pensioenen (Wtp). Ben je als werkgever niet op tijd klaar, dan kan dat leiden tot een forse loonbelastingclaim.
Lees verder
arrow right
HR-detachering
Voor een kleine(re) onderneming geeft een eigen HRM-adviseur op de loonlijst hoge overheadkosten en als grote(re) ondernemer is het vaak lastig om een goede en ervaren HRM-adviseur aan te trekken en te behouden. Maar wij hebben goed nieuws! Detachering van onze ervaren HRM-adviseurs. Ons talent bij jou in huis.
Lees verder
arrow right
Extra aandacht voor voorlopige aanslag 2026
Veel belastingplichtigen, waaronder ondernemers die inkomstenbelasting betalen, kunnen in december 2025 al de voorlopige aanslag voor 2026 ontvangen. De Belastingdienst benadrukt dat betaling pas moet plaatsvinden ná de dagtekening van deze aanslag.
Lees verder
arrow right