15 oktober 2020

Verliesverrekening vennootschapsbelasting vanaf 2022 beperkt

Op Prinsjesdag heeft het kabinet bekendgemaakt om vanaf 2022 de verliesverrekening in de vennootschapsbelasting te beperken. Lees hier de details.

Verliesverrekening

Bedrijven kunnen zowel in de inkomstenbelasting als in de vennootschapsbelasting verliezen verrekenen. Dit betekent dat een verlies in een bepaald jaar verrekend wordt met behaalde winst in een ander jaar. Op die manier hoeft minder belasting te worden betaald.

Achter- en voorwaarts

Verliesverrekening in de vennootschapsbelasting kan momenteel één jaar achterwaarts en zes jaar voorwaarts. Kan een geleden verlies na zes jaar nog steeds niet of niet volledig verrekend worden met winst, dan raakt met dit verlies kwijt, ‘verliesverdamping’ genoemd, en leidt dit verlies in de toekomst dus niet tot minder te betalen belasting.

Verliesverrekening beperkt, termijn verlengd

Het kabinet stelt voor om per 1 januari 2022 de verliesverrekening te beperken tot 50% van de belastbare winst. Deze maatregel wordt voorgesteld in combinatie met een onbeperkte voorwaartse verliesverrekening, in plaats van de huidige zes jaar.

Daarbij zal worden voorgesteld dat de verliezen tot een bedrag van € 1 miljoen aan belastbare winst volledig verrekenbaar zijn. Voor zover de belastbare winst hoger is dan € 1 miljoen, worden die verliezen, uiteraard voor zover zij meer bedragen dan € 1 miljoen, slechts tot een bedrag van 50% van de belastbare winst boven € 1 miljoen verrekend. Dit geldt voor zowel voorwaartse als achterwaartse verliesverrekening.

Europa

De voorgestelde methode van verliesverrekening wijkt minder af dan thans van de rest van de ons omringende landen. Door de nieuwe methode van verliesverrekening zullen met name multinationals meer belasting gaan betalen. De plannen moeten nog door het parlement worden goedgekeurd.

Crowdfunding
Een alternatieve financieringsvorm? Presenteer jouw financieringswens optimaal door crowdfunding.
Lees verder
arrow right
Voorkom belastingrente Vpb 2024 met tijdige aangifte
Vanaf 1 juli 2025 berekent de Belastingdienst 9% belastingrente over de (voorlopige) aanslag Vpb 2024. Dit kun je voorkomen door vóór 1 juni 2025 een correcte aangifte in te dienen of een correcte voorlopige aanslag aan te vragen vóór 1 mei 2025.
Lees verder
arrow right
Chris van Buiten

Chris van Buiten

Registeraccountant | Partner

Visionplanner
Met Visionplanner krijg je inzicht hoe jouw organisatie er financieel voor staat.
Lees verder
arrow right