Omnyacc

28 mei 2020

Economisch steunpakket verlengd tot 1 oktober

Het kabinet heeft het economisch steunpakket verlengd tot 1 oktober. Dit geeft iets meer ruimte voor werkgevers en werknemers. De NOW, TOZO en de TVL lopen hierdoor een maand extra door. Daarnaast worden ook alle belastingmaatregelen, zoals uitstel van belastingbetaling, verlengd tot 1 oktober.

NOW

Wanneer werkgevers de NOW ontvangen moeten zij bij grote ontslagaanvragen, meer dan 20 medewerkers, vakbonden betrekken. Zij moeten een akkoord hebben met de vakbond of een andere personeelsvertegenwoordiging. Als dit niet gebeurt staat hier een boete van 5% tegenover op het totale subsidiebedrag. Daarnaast blijft de bestaande systematiek in de NOW dat er geen loonsubsidie wordt ontvangen voor ontslagen medewerkers. De NOW staat los van de bescherming door het ontslagrecht en de regels voor collectief ontslag, de WMCO. Bij bedrijfseconomisch ontslag bestond een korting van 50%, deze vervalt.

TVL (TOGS)

De nieuwe regeling Tegemoetkoming Vaste Lasten wordt verhoogd van maximaal € 20.000 naar maximaal € 50.000. Het kabinet wil hiermee bedrijven met hoge kapitaalkosten bestendiger maken tegen de crisis. De regeling geldt 4 maanden, van 1 juni tot 1 oktober. Aanvragen van de TVL kan vanaf medio juni. Er wordt nog onderzocht hoe deze bedrijven ondersteund kunnen worden na 1 oktober.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Financieel administratief medewerker
Ben jij een administratief talent met oog voor detail? Werk je graag in een prettige en professionele omgeving? Bij Omnyacc in Assen zoeken we een enthousiaste collega die met precisie en teamspirit ons team komt versterken. Een mooie kans om je administratieve vaardigheden in te zetten en verder te ontwikkelen binnen een hecht team!
Lees verder
arrow right
Ondernemingsrecht
Een contract of een overeenkomst opstellen? Onze juristen ondersteunen je graag.
Lees verder
arrow right
Pensioen ondernemer
Je kunt als ondernemer niet vroeg genoeg beginnen met het vormen van jouw eigen basisinkomen. Onze pensioenspecialisten staan voor je klaar!
Lees verder
arrow right
Wijnand Breuker

Wijnand Breuker

Accountant-administratieconsulent | Partner

Luc van Ruler

Luc van Ruler

Assistent accountant