Omnyacc

21 maart 2022

Wat zijn de verblijfkosten eigen rijders 2022? 

Maak je als transportondernemer zelf meerdaagse internationale ritten? Dan je voor een vast bedrag aan verblijfkosten van de winst aftrekken. Het bedrag is voor 2022 verhoogd en bedraagt € 41,50 bruto per dag.

Voorwaarden

De vaste aftrek geldt onder de volgende voorwaarden:

  • De rit duurt langer dan 24 uur
  • De verste bestemming mag niet in Nederland liggen. Er is geen maximum afstand
  • De regeling geldt voor alle meerdaagse ritten in dat jaar
  • Het aantal gereden dagen moet je kunnen aantonen, bijvoorbeeld met facturen en tachograafschijven
  • De vertrek- en terugkomdag tellen elk mee voor een halve dag

Let op!

Je mag ieder jaar opnieuw beslissen of je de regeling gebruikt. Als je dit doet, hoef je de verblijfkosten niet aan te tonen.

Internationale ritten korter dan 24 uur?

Op bovenstaande voorwaarden geldt één uitzondering. De regeling geldt namelijk ook voor internationale ritten die starten op meer dan 50 kilometer van het woonadres van de ondernemer, ook als deze korter duren dan 24 uur.

Hierbij gelden wel de volgende voorwaarden:

  • De ritten vinden plaats op aaneengesloten dagen, eventueel met ritten waarbij men meer dagen aaneengesloten in het buitenland verblijft
  • Het traject van elke rit bevindt zich in zijn geheel buiten een afstand van 50 km van het woonadres van de ondernemer

Tip!

Je hoeft de regeling Verblijfskosten eigen rijders niet toe te passen als de kosten hoger zijn dan € 41,50. In dat geval moet je de gemaakte kosten wel kunnen aantonen. Dan is het van belang dat je alle bonnen hebt.

De regeling Verblijfskosten eigen rijders geldt alleen voor ondernemers waarvan de winst in de inkomstenbelasting belast wordt en dus niet voor de dga. Een dga kan zijn verblijfkosten onbelast door de bv laten vergoeden volgens de regels die gelden voor werknemers.

Heb je vragen over de aftrek van verblijfkosten voor dit jaar? Neem dan contact met ons op.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Audit manager
Pak de regie over uitdagende controleopdrachten en word een belangrijke sparringpartner voor ondernemers. Solliciteer en ontdek wat Omnyacc jou te bieden heeft.
Lees verder
arrow right
Wendy de Kleine

Wendy de Kleine

Senior HRM adviseur

Ondernemingsraad (OR)
Door de medezeggenschap en inspraak van medewerkers versterken zij jou bij het ondernemerschap.
Lees verder
arrow right
Snelstart
SnelStart is een eenvoudig en overzichtelijk boekhoudpakket waarmee je veel tijd bespaart.
Lees verder
arrow right
12% pseudo-eindheffing voor fossiele auto’s vanaf 2027
De 12% pseudo-eindheffing voor fossiele personenauto’s van de zaak lijkt er definitief te komen. De heffing is vorig jaar al in de wet opgenomen en treedt op 1 januari 2027 in werking. Op Prinsjesdag 2026 zijn nog enkele aanpassingen voorgesteld. Wat betekent deze heffing voor jou als werkgever en dga?
Lees verder
arrow right