Omnyacc

25 juni 2020

NOW 2.0: Extra aanpassingen

De NOW-regeling 2.0 is officieel gepubliceerd. De wijzigingen waren al aangekondigd maar toch heeft het kabinet een paar extra aanpassingen in de begeleidende Kamerbrief opgenomen. 

Via UWV uitbetaalde uitkeringen niet gefilterd uit de loonsom

In de NOW 2.0 is een aanpassing opgenomen die ook voor de NOW 1.0 geldt. Uitkeringen die het UWV via de werkgever heeft uitbetaald, ook wel instantiebetalingen genoemd, worden niet gefilterd uit de loonsom. Dit bleek uitvoeringstechnisch niet mogelijk te zijn. Het gaat hier met name om betalingen in het kader van de no-riskpolis Ziektewet en de Wet arbeid en zorg (Wazo).

Vaststelling subsidie NOW 1.0 en NOW 2.0 niet gelijktijdig aanvragen

Een werkgever die zowel een aanvraag voor de NOW 1.0 als voor de NOW 2.0 heeft ingediend, hoeft de uiteindelijke vaststelling van de subsidie voor beide regelingen niet gelijktijdig aan te vragen. Iedere aanvrager van de NOW 1.0 kan de definitieve subsidieaanvraag vanaf 7 oktober 2020 indienen. Dit is geen verplichting. Als werkgever kun je er namelijk ook voor kiezen om de vaststelling van de definitieve subsidie voor de NOW 1.0 en de NOW 2.0 gelijktijdig aan te vragen ná 15 november 2020. Er zal hier te zijner tijd een speciaal formulier voor beschikbaar worden gesteld.

Heb je vragen over de NOW-regeling? Neem gerust contact met ons op. Informatie over andere steunmaatregelen vind je in ons coronadossier

Update lonenspecial 2022
In de update van de lonenspecial 2022 tref je de belangrijkste wijzigingen aan op het gebied van personeel- en salarisadministratie. De lonenspecial is een handig naslagwerk voor jou als werkgever. Zo blijf je op de hoogte van de laatste actualiteiten. 
Lees verder
arrow right
Wanneer heb je in 2026 recht op LKV banenafspraak?
Het loonkostenvoordeel (LKV) banenafspraak is per 1 januari 2026 aangepast. In welke situaties heb je in 2026 nog recht op dit LKV?
Lees verder
arrow right
Controleleider
Vanuit Omnyacc in Control richten we ons met het team op de assurance werkzaamheden. Door een groeiend klantenbestand zoeken we versterking binnen het team. Jij krijgt als Controleleider energie van het coachen en begeleiden van collega's. 
Lees verder
arrow right
Pensioen ondernemer
Je kunt als ondernemer niet vroeg genoeg beginnen met het vormen van jouw eigen basisinkomen. Onze pensioenspecialisten staan voor je klaar!
Lees verder
arrow right