5 juni 2023

Wettelijke eisen reglement ondernemingsraad (OR)

Heeft jouw bedrijf een ondernemersraad? Medezeggenschap begint met een voorlopig or-reglement. Hierin is vastgelegd hoe de or-verkiezingen worden georganiseerd en welke werkwijze de or hanteert. Het voorlopig or-reglement kan na installatie van de or worden omgezet in een definitief reglement.

Wet op de ondernemingsraden

Hoe de medezeggenschap binnen jouw bedrijf moet worden georganiseerd, is vastgelegd in de Wet op de ondernemingsraden (WOR). In een reglement voor de ondernemingsraad (or) moeten verschillende onderwerpen verplicht worden opgenomen. Ook de procedure om tot een or-reglement te komen is vastgelegd. Wanneer tenminste 50 werknemers in jouw bedrijf werkzaam zijn, ben je verplicht een or in te stellen en deze volgens de voorschriften van de WOR te installeren.

Wettelijke eisen organisatie verkiezingen

Ten aanzien van de or-verkiezingen moeten in het or-reglement in ieder geval de volgende zaken vastgelegd zijn:

  • de kandidaatsstelling
  • de inrichting van de verkiezingen
  • de vaststelling van de verkiezingsuitslag
  • de vervulling van tussentijdse vacatures

Wettelijke eisen werkwijze or

Aan de werkwijze van de or worden ook eisen gesteld. De volgende zaken dienen te worden opgenomen in het or-reglement:

  • de gevallen wanneer de or bijeenkomt
  • de wijze waarop de or bijeengeroepen wordt
  • het aantal leden dat aanwezig moet zijn om een vergadering te kunnen houden
  • de uitoefening van het stemrecht in de vergaderingen
  • de werkwijze van het secretariaat
  • het opmaken en het bekendmaken van de agenda van de vergaderingen van de or en het moment waarop dat gebeurt
  • het opmaken en het bekendmaken van de (jaar)verslagen van de or

Andere afspraken in het or-reglement

De or mag allerlei afspraken vastleggen in het reglement zolang het maar niet in strijd is met de wet, bijvoorbeeld over de omvang van de or en de zittingsduur. Als de or in het or-reglement niets regelt over deze onderwerpen, gelden de wettelijke bepalingen.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Ilse van der Sluis

Ilse van der Sluis

HRM-adviseur

Marryelle Deen

Marryelle Deen

Accountant - belastingadviseur

Strategisch bedrijfsadvies: inzicht
Goede beslissingen beginnen met inzicht. We zorgen dat je precies weet waar je staat, zodat je gericht kunt sturen op verbetering en groei.
Lees verder
arrow right
Proeftijd onduidelijk? Dit kan werkgevers duur komen te staan
Een zorginstelling dacht een werkneemster tijdens haar proeftijd zonder grote financiële gevolgen te kunnen ontslaan. De kantonrechter oordeelde echter dat de proeftijd niet rechtsgeldig was en wees de werkneemster een vergoeding van €17.000 bruto toe. Wat speelde hier precies?
Lees verder
arrow right
Update lonenspecial
In de update van de lonenspecial 2020 tref je de belangrijkste wijzigingen aan op het gebied van personeel- en salarisadministratie. De lonenspecial is een handig naslagwerk voor jou als werkgever. Zo blijf je op de hoogte van de laatste actualiteiten. Vragen? Neem gerust contact met ons op. 

Lees verder
arrow right