12 maart 2021

Voorwaarden generieke werkgeversvoorziening verruimd per 1 juli

De voorwaarden voor het aanvragen van de generieke werkgeversvoorziening worden per 1 juli verruimd. Met de generieke werkgeversvoorziening kunnen werkgevers subsidie aanvragen voor werkplekaanpassingen voor werknemers met een structurele functionele beperking.

Wat houdt de pilot generieke werkgeversvoorzieningen in?

Als werkgever kun je subsidie aanvragen voor het aanpassen van werkplekken als je de intentie hebt om een of meerdere mensen met een vergelijkbare functiebeperking in dienst te nemen en bij voorkeur drie jaar in dienst te houden. Voor het ontvangen van de subsidie gelden o.a. de volgende voorwaarden:

  • De voorziening moet noodzakelijk zijn
  • De voorziening kost maximaal € 1.000.000
  • Je hebt in de drie jaar dat de proef duurt minimaal één werknemer in dienst voor wie de aanpassing noodzakelijk is

Op welke punten verruiming?

In eerste instantie gold ook een aantal voorwaarden die met name de rol van het UWV betroffen, o.a. bij het bepalen van de doelgroep van deze subsidie. Hierin komt verandering:

  • Per 1 juli 2021 hoef je bij het UWV pas aan te geven om welke werknemer het gaat, zodra je de werkplek aangepast hebt. Op dit moment moet je de naam van de betreffende werknemer veel eerder doorgeven, namelijk al bij de subsidieaanvraag. Dat hoeft straks niet meer. Je moet in de aanvraag nog wel aangeven wat je gaat aanpassen aan de werkplek, voor welke functiebeperkingen deze aanpassingen bedoeld zijn en hoeveel werknemers van de werkplekaanpassing gebruik kunnen maken.
  • Nu is de subsidieaanvraag alleen nog voor blijvende werkplekaanpassingen, dus niet voor voorzieningen die de werknemers mee kunnen nemen zodra ze van baan wisselen. Ook dat gaat veranderen. De subsidie kun je per 1 juli 2021 ook aanvragen voor voorzieningen die werknemers mee kunnen nemen als ze jouw bedrijf verlaten.
  • Verder kun je nu alleen subsidie aanvragen voor werknemers met een functiebeperking vanuit de Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen (WIA) en de Wet arbeidsongeschiktheidsvoorziening jonggehandicapten (Wajong). Per 1 juli 2021 wordt deze voorwaarde verruimd en kun je ook subsidie aanvragen voor werknemers uit de doelgroepen banenafspraak en loonkostensubsidie of beschut werk.

Meewerken aan evaluatie is verplicht

De pilot duurt tot en met 31 december 2023. Het UWV zal door middel van onder meer bedrijfsbezoeken en interviews met werkgevers de pilot evalueren. Ook zal het UWV onderzoeken of met de pilot meer werknemers met een functiebeperking aan het werk komen én blijven. Wanneer je de subsidie aanvraagt, ben je verplicht om aan deze evaluatie mee te werken. Op basis van de evaluatie wordt besloten over de voortzetting van de generieke werkgeversvoorziening.

Strategisch bedrijfsadvies: groei
Je wilt vooruit, maar hoe doe je dat op een gezonde manier? Groei vraagt om slimme keuzes en gerichte actie.
Lees verder
arrow right
Agro: Voorstel fors lager budget nieuw GLB
De Europese Commissie heeft het voorstel voor de Meerjarenbegroting 2028–2034 gepresenteerd. Hoewel veel details nog niet vaststaan, lijkt het GLB-budget met ongeveer 25% te worden verlaagd.
Lees verder
arrow right
Basecone
Heb jij ook nog een papieren archief en bonnetjes overal? Helemaal niet gek, want zo doen heel veel ondernemers het nog. Het kan alleen overzichtelijker door het creëren van je eigen digitale kantoor! Basecone is de software die jou als ondernemer kan helpen als het gaat om digitale documentverwerking. Basecone herkent facturen automatisch, doet direct een boekingsvoorstel en heeft koppelingen met diverse boekhoudpakketten. Gun jezelf dit gemak en bespaar tijd met Basecone.
Lees verder
arrow right
Werving en selectie
Kwalitatief goed personeel is het belangrijkste kapitaal van jouw organisatie. Het werven en selecteren van de juiste werknemers is erg belangrijk.
Lees verder
arrow right
Kostenvergoeding alleen bij gemaakte kosten
Wanneer je bezwaar of beroep aantekent tegen een belastingaanslag en je wint, kun je doorgaans een kostenvergoeding voor rechtsbijstand krijgen. Dit geldt echter alleen als jouw adviseur daadwerkelijk kosten bij jou in rekening brengt en daartoe bevoegd is. Als dit niet het geval is, bestaat er geen recht op een vergoeding.
Lees verder
arrow right
Karina Brouwer

Karina Brouwer

HRM-adviseur