Omnyacc

12 mei 2020

Contante giften in 2021 wellicht niet meer aftrekbaar

Er zijn plannen om vanaf 2021 giften in contanten niet langer fiscaal aftrekbaar te maken. De aftrekbeperking gaat dan gelden voor zowel particulieren als bedrijven. De gift moet dan per bank bijvoorbeeld worden overgemaakt als ze nog recht op aftrek willen hebben.

Tegengaan fraude

De reden om giften in contanten niet langer aftrekbaar te maken, is het tegengaan van fraude. Momenteel kunnen giften in contanten nog wel ten laste van het inkomen worden gebracht als bewezen kan worden dat de gift ook daadwerkelijk heeft plaatsgevonden. Dit kan bijvoorbeeld met een kwitantie. In de praktijk blijkt hiermee echter te worden gefraudeerd en worden ook giften met kwitanties 'aangetoond' die nooit bij het goede doel terecht zijn gekomen.

Fiat goede doelen

De verenigde goede doelen in ons land hebben geen bezwaar tegen de beperking, hoewel er nog steeds veel contante giften plaatsvinden. Dit gaat meestal via collectes langs de deur, waarbij het vrijwel nooit de bedoeling is deze giften ten laste van het inkomen te brengen.

Let op!
Deze wijziging betreft een wetsvoorstel en moet nog door het parlement worden aangenomen.

Arbeidsovereenkomst vermoed bij uurtarief onder € 38
Op 21 april 2026 heeft de Tweede Kamer ingestemd met een wetsvoorstel dat een rechtsvermoeden introduceert voor het bestaan van een arbeidsovereenkomst op basis van het uurtarief. De beoogde ingangsdatum is 1 juli 2026.
Lees verder
arrow right
Update lonenspecial 2022
In de update van de lonenspecial 2022 tref je de belangrijkste wijzigingen aan op het gebied van personeel- en salarisadministratie. De lonenspecial is een handig naslagwerk voor jou als werkgever. Zo blijf je op de hoogte van de laatste actualiteiten. 
Lees verder
arrow right
Integratie Groots Bedrijfsadvies en Omnyacc
Goed nieuws! Vanaf heden bundelen Groots Betrokken Bedrijfspartners en Omnyacc hun krachten.
Lees verder
arrow right