Omnyacc

15 maart 2022

Agro: extra maatregelen 7e Actieprogramma

De Europese Commissie heeft het 7e Actieprogramma (7e AP) nog niet goedgekeurd. Onlangs zijn aanvullende maatregelen aangekondigd. De derogatieprocedure loopt nu door, maar er komt geen besluit op korte termijn.

Extra maatregelen 7e AP

Om het 7e AP goedgekeurd te krijgen heeft de minister extra maatregelen aangekondigd. Bepaalde maatregelen gelden voor de langere termijn en zijn nog niet concreet uitgewerkt. Wel is duidelijk dat gewerkt gaat worden aan een meer gebiedsgerichte aanpak gericht op gebieden waar de waterkwaliteit nog als onvoldoende wordt bestempeld. Hierbij wordt gestreefd naar een meer extensievere vorm van landbouw. Dit geldt zowel voor de veehouderij als voor de akkerbouw. Concreet worden de volgende zaken benoemd:

  • Opkoop van bedrijven en bijbehorende gronden.
  • Doorhalen van opgekochte dierrechten.
  • Teeltbeperkingen of extra voorschriften op de opgekochte gronden.
  • Grondgebondenheid voor melk- en zoogkoeienhouderij, binnen 10 jaar.
  • Brede bufferstroken in beekdalen: 100-250 meter breed.
  • Diverse maatregelen om uit- en afspoeling van nutriënten te voorkomen.

Op het moment van schrijven is niet bekend of ‘Brussel’ het aangepaste 7e Actieprogramma goedkeurt. Daarnaast is ook de derogatieprocedure onzeker. Houd berichtgeving in de gaten.

Tot slot

Lees ook de andere agro-gerelateerde nieuwsartikelen:

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Senior assistent accountant
Ben jij een ervaren assistent accountant die graag verantwoordelijkheid neemt, collega's verder helpt in hun ontwikkeling en ondernemers voorziet van waardevolle inzichten? Zoek je een functie waarin je jouw vakinhoudelijke kennis combineert met klantcontact, advies en coaching? Dan maken we graag kennis met je!
Lees verder
arrow right
Richard Schouten

Richard Schouten

Relatiebeheerder

Compensatie vuurwerkdetailhandelaren: bereid je aanvraag voor
Ben of was je vuurwerkdetailhandelaar? Dan kom je mogelijk in aanmerking voor nadeelcompensatie voor winst die je misloopt door het vuurwerkverbod. Aanvragen kan vanaf 3 november 2026. Je kunt de aanvraag vanaf 2 november al voorbereiden.
Lees verder
arrow right
Visionplanner
Met Visionplanner krijg je inzicht hoe jouw organisatie er financieel voor staat.
Lees verder
arrow right