Omnyacc

2 november 2020

Matigingsprincipe op boete Arbowet

Heb jij een overtreding van de arbeidsomstandighedenwetgeving begaan? Dan wordt er door de Inspectie SWZ een bestuurlijke boete opgelegd. Onderneem je meteen actie door de juiste maatregelen te nemen? Dan kan de boete met terugwerkende kracht verlaagd worden met 12,5%. Zo staat dit in een aanvulling op de Arbowet ingaande 13 oktober 2020.

Voorwaarden voor korting

Wanneer de Inspectie SZW in jouw onderneming een verwijtbare overtreding constateert, dan kun je een bestuurlijke boete krijgen. Zo’n boete mag worden opgelegd zonder tussenkomst van de rechter. Als je daarna goede wil toont door direct de juiste maatregelen te treffen, is het mogelijk dat je een vermindering van 12,5% van de opgelegde boete krijgt.

De maatregelen die je als werkgever neemt, moeten wel aan twee voorwaarden voldoen. Ze moeten enerzijds dezelfde of een vergelijkbare overtreding in de toekomst voorkomen en anderzijds moeten de maatregelen zo snel mogelijk na het constateren van de overtreding worden genomen.

Matigingsprincipe

Er bestaat in de Arbowet al een zogenaamd matigingsprincipe bij het opleggen van een boete. Als er een overtreding geconstateerd wordt waar je wel gedeeltelijk, maar niet volledig, maatregelen hebt genomen, kun je een boete krijgen dat met een bepaald percentage is verlaagd. Nu is daaraan dus toegevoegd dat je ook nog een matiging kunt krijgen met terugwerkende kracht. Bovendien wordt de korting van 12,5% opgeteld bij het percentage van een eventuele eerdere matiging. Je kunt echter nooit op nul uitkomen.

Wil jij weten of je voldoet aan de arbeidsomstandighedenwetgeving? Of heb jij een boete ontvangen? En wil je hulp om in aanmerking te komen voor de vermindering. Onze HRM-adviseurs en arbeidsjuristen staan je graag bij. Neem gerust contact met ons op. 

José Overeem

José Overeem

Managementassistent

Flex-e subsidie 2026 voor flexibel elektriciteitsverbruik
Ondernemers die te maken hebben met een overbelast elektriciteitsnet kunnen ook dit jaar weer de Flex-e subsidie aanvragen voor flexibel elektriciteitsverbruik. De regeling is verruimd en toegankelijker gemaakt voor een grotere groep ondernemers. Met flexibilisering kunnen de gevolgen van netcongestie worden beperkt.
Lees verder
arrow right
Stage controlepraktijk
Ben jij die enthousiaste en leergierige student die een stageplek zoekt in de accountancy? Ons kantoor in Den Helder biedt een unieke kans om ervaring op te doen in de controlepraktijk. Tijdens deze stage krijg je de kans om écht mee te draaien en jezelf te ontwikkelen binnen een professioneel team.
Lees verder
arrow right
Wlz nacalculatie
Ben jij financieel verantwoordelijke bij een organisatie die langdurige zorg verleent? Dan ben je volgens de Wet langdurige zorg (Wlz) verplicht om financiële verantwoording af te leggen over de geleverde zorgprestaties. 
Lees verder
arrow right
AO/IB
Wil jij jouw organisatie ook beter beheren en sturen? Houdt dan jouw Administratieve Organisatie eens tegen het licht. We voorzien je van tips en adviezen om jouw bedrijfsvoering verder te verbeteren.
Lees verder
arrow right