19 december 2019

Salaris kennismigranten omhoog

Heeft u een kennismigrant in dienst, of bent u voornemens om een kennismigrant aan te nemen? Het minimumsalaris wordt per 1 januari 2020 met 2,49% verhoogd. De minimumeis geldt voor werknemers van buiten de Europese Unie.

Bedragen per 1 januari 2020

Als u als werkgever een kennismigrant wilt aannemen in uw bedrijf, gelden de volgende minimumsalarissen per maand:



20192020
Jonger dan 30 jaar 
30 jaar en ouder 
Recent in NL afgestudeerd 
Houders van een blauwe kaart 
€ 3.299 

€ 4.500
€ 2.364 
€ 5.272

€ 3.381

€ 4.612
€ 2.423
€ 5.403

De bedragen zijn brutobedragen exclusief 8% vakantiegeld en gelden voor aanvragen van een verblijfsvergunning die de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) ontvangt op of na 1 januari 2020. Deze gelden overigens ook voor werknemers met een verlengde verblijfsvergunning. De bedragen worden jaarlijks verhoogd.

Uitsluitend loon in geld telt

Bij de beoordeling wordt uitsluitend gekeken naar het loon in geld. Het gaat daarbij om het contractueel vastgestelde brutoloon, zonder vakantietoeslag. De waarde van niet in geld uitgekeerd loon en de waarde van onzekere loonbestanddelen, zoals overwerkvergoedingen, fooien en uitkeringen uit fondsen, worden niet meegeteld. Vergoedingen en toeslagen mogen wél worden meegerekend als deze gegarandeerd en structureel elke maand worden uitbetaald. Een vaste toeslag die contractueel is vastgelegd, zoals een dertiende maand of vaste eindejaarsuitkering, mag alleen bij het brutoloon worden meegeteld als deze ook daadwerkelijk maandelijks wordt uitbetaald.

Bent u erkend referent?

U moet als werkgever een door de IND erkend referent zijn om een kennismigrant naar Nederland te kunnen halen. Van een kennismigrant is sprake als u een werknemer van buiten de Europese Unie in dienst neemt vanwege zijn technische of wetenschappelijke kennis. Als u erkend referent bent, heeft u als werkgever een bepaalde informatie-, administratie- en zorgplicht en wordt uw organisatie opgenomen in het openbaar register erkende referenten.

Heeft u vragen over uw personeelszaken? Wij adviseren u graag.

Jeroen Landolt

Jeroen Landolt

Registeraccountant

Unit4
Met Unit4 Multivers online heb je jouw financiën altijd onder controle.
Lees verder
arrow right
Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid 3 (NOW)
De NOW is de tegemoetkoming in de loonkosten voor werkgevers die vanwege de coronacrisis de omzet met minstens 20% zagen dalen. De regeling is met ingang van 1 oktober 2020 verlengd met 9 maanden tot 1 juli 2021. De NOW 3 kent 3 tijdvakken en kent specifiekere bepalingen ten opzichte van NOW 1 en NOW 2. Op deze pagina vertellen we je er alles over. Heb je vragen? Schroom niet om te bellen of mailen als je meer vragen hebt of wilt sparren over jouw situatie. Samen staan we sterk!
Lees verder
arrow right
Nieuwe mrb-tarieven vanaf 2026
Voor veel auto’s verandert vanaf 2026 de motorrijtuigenbelasting (mrb), oftewel wegenbelasting. Welke aanpassingen kun je precies verwachten?
Lees verder
arrow right
Contant geld: acceptatieplicht en uitzonderingsregels
Onlangs is wettelijk bepaald dat consumenten kleine betalingen, dus bedragen onder € 3.000, contant moeten kunnen voldoen aan niet-consumenten. Hiervoor komen enkele uitzonderingen. Welke zijn dat?
Lees verder
arrow right