28 februari 2022

Vanaf 28 februari TVL Q1 2022 aanvragen

Ondernemers die in het eerste kwartaal van dit jaar minstens 30% omzetverlies hebben geleden, kunnen vanaf 28 februari 9.00 uur TVL aanvragen. Aanvragen moeten bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) worden ingediend.

Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL)

De TVL is een tegemoetkoming in de vaste lasten voor ondernemers die tijdens de coronacrisis met een omzetdaling geconfronteerd worden. De omvang van de tegemoetkoming hangt af van het percentage aan omzetverlies. Voor dit percentage ontvangt de ondernemer 100% compensatie van de vaste lasten, die worden gebaseerd op branchecijfers.

Let op!

De deadline voor de aanvraag is 31 maart 2022 17.00 uur. Aanvragen die te laat worden ingediend, worden afgewezen.

Referentieperiode

De omzetdaling kan worden vergeleken met het eerste kwartaal van 2019 of van 2020. De ondernemer mag kiezen voor de gunstigste optie.

Maxima

De TVL kent ook maxima voor wat betreft de omvang van de steun. Voor mkb-bedrijven bedraagt dit maximum € 550.000, voor grote bedrijven € 600.000. Een onderneming of groep verbonden ondernemingen kan maximaal € 2.300.000 aan TVL ontvangen gedurende de hele coronaperiode.

Verruiming referentieperiode bij zwangerschap

Verder is bekendgemaakt dat er definitief een verruimde referentieperiode komt voor ondernemers die minimaal drie weken met zwangerschaps- en bevallingsverlof waren in beide referentiekwartalen van de TVL voor het vierde kwartaal van 2021. Deze groep ondernemers kan het derde kwartaal van 2020 gebruiken als alternatieve referentieperiode. De verminderde omzet als gevolg van de zwangerschap, heeft dan geen negatief effect meer op de TVL.

Om in aanmerking te komen voor TVL voor het vierde kwartaal van 2021 moet een onderneming normaal gesproken minimaal 20% omzetverlies hebben in vergelijking met het vierde kwartaal van 2019 of het eerste kwartaal van 2020. Voor ondernemers die minimaal drie weken zwangerschapsverlof hadden in beide referentiekwartalen, geldt nu deze uitzondering.

Speciaal voor jou

UITGELICHT

Einde aan coronasteunpakket
Door de coronacrisis kunnen ondernemers een beroep doen op tal van financiële steunmaatregelen. In het perspectief van de corona-ontwikkelingen gaat Nederland open en kunnen ondernemers weer aan de slag. Daarom stopt het kabinet per het tweede kwartaal (per 1 april 2022) met het coronasteunpakket.
Lees verder
arrow right
Extra tegemoetkomingen evenementensector
Ondernemers in de evenementensector kunnen vanaf 28 februari 2022 een beroep doen op een nieuwe steunmaatregel, de Aanvullende Tegemoetkoming Evenementensector (ATE). De regeling geldt alleen voor evenementen waarvoor geen tegemoetkoming kon worden verkregen via de TRSEC (Tijdelijke regeling subsidie evenementen COVID-19).
Lees verder
arrow right
Btw-plicht bij EU-aankopen voor vrijgestelde ondernemers
Ondernemers die volledig zijn vrijgesteld van btw of gebruikmaken van de kleineondernemersregeling (KOR), hoeven in principe geen btw-aangifte te doen. In bepaalde situaties kan dit echter toch verplicht zijn. Dit geldt bijvoorbeeld wanneer zij goederen of diensten afnemen uit een ander EU-land.
Lees verder
arrow right
Tien ontwikkelingen rond lonen in 2025
De afgelopen tijd zijn er verschillende ontwikkelingen geweest op het gebied van lonen. Wij zetten er tien overzichtelijk voor je op een rij.
Lees verder
arrow right
Coaching
Coaching kan jou, je onderneming of jouw medewerkers naar een hoger niveau tillen. Onze specialisten geven je inzicht, laten je groeien en ontwikkelen.
Lees verder
arrow right